sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Nauka > „Bieg po indeks” w politechnice

„Bieg po indeks” w politechnice

„Bieg po indeks” w politechnice
Data publikacji: 2018-02-14 08:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-17 18:08
Wywietleń: 971 314028

To 22. konkurs w roku jubileuszu półwiecza Politechniki Koszalińskiej. Trzeci raz uczelnia organizuje go wraz z miastem Koszalin. Jest promocją wśród uczniów wiedzy z matematyki, fizyki i informatyki. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 lutego w PK.

W corocznych konkursach udział bierze młodzież z czterech województw: pomorskiego, kujawski-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Spodziewanych jest kilkaset zgłoszeń.

– To doskonały sprawdzian przed majową maturą, zwłaszcza z matematyki – królowej nauki, bo finał konkursu jest w kwietniu – stwierdził Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Prof. Tadeusz Bohdal, rektor politechniki, podkreśla, że to również promocja oferty edukacyjnej uczelni oraz walorów turystycznych regionu i biznesu środkowopomorskiego.

– Niektórzy znajdują po studiach ciekawą pracę lub swoją miłość, co sprawia, że na dużej pozostają w Koszalinie – powiedział rektor PK.

Konkurs przebiega w trzech etapach. Najpierw uczestnik rozwiązuje zadania za pośrednictwem platformy e-learningowej, potem bierze udział w półfinale w formie testu, a zakwalifikowany do decydującego etapu pisze pracę z matematyki, fizyki i informatyki w siedzibie PK. Ta część odbędzie się 6 kwietnia br. Tego samego dnia 30 finalistów otrzyma dyplomy, zdobywcy trzech pierwszych miejsc odbiorą nagrody pieniężne, a także zyskają stypendia na pierwszy semestr studiów w PK. Premiowani będą także nauczyciele najlepszych uczniów i szkoły.

Ratusz po raz trzeci wspiera uczelnię, tym razem na nagrody przeznaczył 15 tys. zł z kasy miejskiej. ©℗

(m)

Fot. Wiesław MILLER

Na zdjęciu: Do udziału w konkursie „Bieg po indeks”, który popularyzuje nowoczesne technologie informacyjne oraz techniczne i matematyczno-fizyczne kierunki studiów, zachęcają przedstawiciele władz miasta i politechniki.

Komentarze

Feliksa
Koszalin to przyjemne miejsce do studiowania. Blisko nad morze.
2018-02-17 18:05:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”