Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Ustawiony przetarg na śmieciarki

Data publikacji: 2018-02-13 22:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 07:58
Ustawiony przetarg na śmieciarki
 

Śledztwo dotyczące procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm - sięga dalej. Agenci CBA z Łodzi zatrzymali we wtorek 13 lutego dwóch pracowników PGK z Koszalina. To już 8 osób podejrzanych w sprawie.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Regionalnej prowadzi śledztwo dotyczące procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm. Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku, a opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych.

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali już wcześniej prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami m.in. specjalistycznych ciężarówek, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie, a także burmistrza Koła.

Ustalenia CBA i PR w Łodzi wskazują, że do ustawienia przetargu doszło także w Koszalinie. We wtorek 13 bm.  agenci łodzkiej delegatury CBA zatrzymali zastępcę kierownika PGK w Koszalinie i pracownika z tej spółki.

Agenci CBA zabezpieczyli dokumenty w PGK oraz przeszukali mieszkania zatrzymanych.

(g)

Fot. CBA

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

hah
2018-02-14 06:45:57
Tag Heuer'ów się nie kupuje, tylko dostaje w "prezencie" ;P
do @ pzp
2018-02-14 00:57:14
- skoro "grosz" jest lepszy od więzienia (papu, mokre widzienia, żadne kopanie łopatą, TiVi w celi, na żarło można naskarżyć do EU lub UNO) to "godność" można wsadzić w ... Kup "TAG Hoyera" za godność!
obserwator
2018-02-14 00:33:03
Dlatego kradną, ponieważ wiedza, że nie pójdą do więzienia. Politycy żeby robić sobie public relations, zeby pokazac że coś robia, robia nam teatr sensacji, zatrzymują a następnie wypuszczają i sprawa sie z czasem rozchodzi po kościach. Nierzadko my podatnocy za ten teatr płacimy odszkodwania za zatrzymania i za utracone zarobki.Jest zło nie ma kary, a wiec huaj dusza piekła nie ma. A my szarzy ludzie mamy podniecać sie tym obludnym teatrem politycznym i płacić podatki. Dziękuję na żadnych nie zagłosuję
pzp
2018-02-13 23:18:15
Gdzie przetarg to afera, co się dzieje z tymi ludźmi, że dla grosza są gotowi pójść do więzienia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ