piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Gospodarka > Ustawiony przetarg na śmieciarki

Ustawiony przetarg na śmieciarki

Ustawiony przetarg na śmieciarki
Data publikacji: 2018-02-13 22:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 07:58
Wywietleń: 1896 314007

Śledztwo dotyczące procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm - sięga dalej. Agenci CBA z Łodzi zatrzymali we wtorek 13 lutego dwóch pracowników PGK z Koszalina. To już 8 osób podejrzanych w sprawie.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Regionalnej prowadzi śledztwo dotyczące procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm. Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku, a opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych.

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali już wcześniej prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami m.in. specjalistycznych ciężarówek, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie, a także burmistrza Koła.

Ustalenia CBA i PR w Łodzi wskazują, że do ustawienia przetargu doszło także w Koszalinie. We wtorek 13 bm.  agenci łodzkiej delegatury CBA zatrzymali zastępcę kierownika PGK w Koszalinie i pracownika z tej spółki.

Agenci CBA zabezpieczyli dokumenty w PGK oraz przeszukali mieszkania zatrzymanych.

(g)

Fot. CBA

 

 

Komentarze

hah
Tag Heuer'ów się nie kupuje, tylko dostaje w "prezencie" ;P
2018-02-14 06:45:57
do @ pzp
- skoro "grosz" jest lepszy od więzienia (papu, mokre widzienia, żadne kopanie łopatą, TiVi w celi, na żarło można naskarżyć do EU lub UNO) to "godność" można wsadzić w ... Kup "TAG Hoyera" za godność!
2018-02-14 00:57:14
obserwator
Dlatego kradną, ponieważ wiedza, że nie pójdą do więzienia. Politycy żeby robić sobie public relations, zeby pokazac że coś robia, robia nam teatr sensacji, zatrzymują a następnie wypuszczają i sprawa sie z czasem rozchodzi po kościach. Nierzadko my podatnocy za ten teatr płacimy odszkodwania za zatrzymania i za utracone zarobki.Jest zło nie ma kary, a wiec huaj dusza piekła nie ma. A my szarzy ludzie mamy podniecać sie tym obludnym teatrem politycznym i płacić podatki. Dziękuję na żadnych nie zagłosuję
2018-02-14 00:33:03
pzp
Gdzie przetarg to afera, co się dzieje z tymi ludźmi, że dla grosza są gotowi pójść do więzienia.
2018-02-13 23:18:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie