wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem > Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie

Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie [GALERIA]

Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie
Data publikacji: 2020-08-13 20:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-13 22:50
Wywietleń: 332 469644

Sekcja żeglarzy z niepełnosprawnościami rozpoczęła w czwartek (13 sierpnia) aktywne treningi na wodzie. Oprócz nauki żeglarstwa, zajęcia są również szansą na aktywną rehabilitację oraz pokonywanie własnych barier.

Pierwszy trening odbył się w szczecińskim Centrum Żeglarskim nad jeziorem Dąbie. Szesnastu zawodników rozpoczęło zajęcia pod okiem Wojciecha Paluszkiewicza, który od wielu lat szkoli dzieci w szkółce żeglarskiej.

Szczecińska sekcja żeglarska dla osób z niepełnosprawnościami jest jedyną w regionie. Sportowcy do dyspozycji mają specjalne jachty Hansa 303. Dwa z nich zostały zakupione z pieniędzy miasta. Trzecią łódź ufundowała firma MTS Morskie Techniczne Serwisy z Mierzyna i jest ona własnością Fundacji Anioły lubią Żywioły.

Hansa 303 umożliwia żeglowanie na specjalnych warunkach - nie trzeba balansować ciałem, można żeglować na niedużych wiatrach, dziecko z niepełnosprawnością może pływać samodzielnie lub z osobą towarzyszącą.

(KaNa)

Fot. Ryszard Pakieser

Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie Żeglarze z niepełnosprawnościami już na wodzie

Komentarze

Super
Piękna idea!!
2020-08-13 22:46:03
Super
BRAWO !
2020-08-13 22:19:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie