środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Zagrają z Bosmanem

Zagrają z Bosmanem

Zagrają z Bosmanem
Data publikacji: 2019-09-08 07:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-08 20:40
Wywietleń: 1815 412773

W niedzielę o godz. 15.30 na szczecińskiej Łasztowni rozpocznie się koncert „Gramy z Bosmanem”. Na scenie wystąpią Sylwia Grzeszczak, Łąki Łan i Tede – artyści, którzy prezentują zupełnie inne style muzyczne.

– Bosman to lokalny patriota. Jesteśmy w Szczecinie od 170 lat i kochamy to miejsce. Staramy się angażować w sprawy ważne dla lokalnych społeczności i dawać mieszkańcom okazję do spotkań i wspólnego przeżywania emocji. Chcemy też podziękować Szczecinowi i regionowi. Jesteśmy tu dzięki Wam! – mówi Paweł Michalik, menedżer marek regionalnych w Carlsberg Polska.

Koncert jest bezpłatny. W sąsiedztwie sceny znajdzie się duża strefa gastronomiczna. Fani muzyki, którzy odwiedzą stoisko Bosmana, będą mogli nie tylko napić się piwa, ale także wziąć udział w losowaniu wycieczki do Browaru Bosman. Zwiedzanie zaplanowano na wrzesień i październik br.

Browar Bosman działa od ponad 170 lat. Założył go kupiec Julius Albrecht Weidmann. W tamtych czasach browar nie był czymś specjalnym, ponieważ w samym Szczecinie było ich około 40. Pierwszą warkę (piwowarska miara) polskiego już piwa uwarzono w tym browarze w styczniu 1946 r. Natomiast w czasach PRL-u browar kilka razy zmieniał nazwy, a przez ponad czterdzieści lat wyprodukował kilkanaście różnych marek: „Bosmańskie”, „Bałtyckie”, „Kapitańskie”, „Pilzator”.

Browar jest niewątpliwie jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Szczecinie. W jego wnętrzach znajdują się urządzenia i miejsca, które pamiętają czasy założyciela. Należy do nich m.in. historyczna Warzelnia, zbudowana przez Ottona Bohrischa na początku XX w. Na tamte czasy był to jeden z nowocześniejszych obiektów.

Koncert organizowany jest we współpracy z magistratem, ponieważ obie jednostki mają te same cele – chcą integrować lokalną społeczność i uatrakcyjnić życie w mieście. Jak twierdzą organizatorzy, „koncert jest doskonałą okazją, aby do wspólnej zabawy zaprosić mieszkańców i turystów. Każdy znajdzie coś dla siebie – jedni muzyczne wrażenia, a inni na przykład emocje na Diabelskim Młynie na Łasztowni”.

Szczeciński browar jest także organizatorem programu grantowego INICJATYWY, poprzez który dba o region i jego środowisko. Z kolei w ramach strategii zrównoważonego rozwoju, od lat realizuje program redukcji zużycia wody, ograniczania emisji CO2 oraz zmniejszania wpływu opakowań na otoczenie. Koncert także będzie przyjazny środowisku – organizatorzy zrezygnowali z jednorazowych kubeczków na piwo.

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka

Zagrają z Bosmanem Zagrają z Bosmanem

Komentarze

leo
Jak dla mnie mogą tam zrobić muzeum. Będzie super eko i zrównoważenie. Będzie ograniczenie zużycia wody i prawie żadnej emisji CO2 no i oczywiście żadnych plastików za wyjątkiem skrzynek na butelki, ale to tylko ekspozycja. "Piwa" będącego wytworem tego zakładu i tak nie piję. W trosce o własne kubki smakowe.
2019-09-08 14:35:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie