sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni

„Iluminacje Szczecin” na Łasztowni [GALERIA, FILM]

„Iluminacje Szczecin” na Łasztowni
Data publikacji: 2019-08-16 23:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-11 14:29
Wywietleń: 1727 408769

Iluminacje świetlne dźwigozaurów, muzyka elektroniczna, spacer po mieście - piątkowy wieczór w Szczecinie upłynął pod znakiem wydarzenia „Iluminacje Szczecin”. Łasztownia wypełniona została mieszkańcami, którzy tłumnie przyszli obejrzeć widowiskowe połączenie muzyki elektronicznej i iluminacji.

Wydarzenie rozpoczęło się od spaceru miejskiego. Specjalnie dla uczestników Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza zaświeciła w barwach Floating Garden. Przewodnicy Joanna i Krzysztof przedstawili historię między innymi Bramy Królewskiej, Zamku Książąt Pomorskich, Cerkwi a nawet zabytkowych lamp.

- Wieczorem zwracajmy uwagę na to jak oświetlone są budynki. Światło wyciąga z tych obiektów to co jest w nich najpiękniejsze - mówiła przewodniczka Joanna.

Podróż po mieście zakończyła się na bulwarach pod dźwigozaurami, gdzie czekali już artyści z oprawą muzyczną. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Divines, którego muzyka łączy wpływ nu-disco oraz melancholijnej skandynawskiej elektroniki. Pomiędzy występami muzyków mieszkańcy mieli okazję zobaczyć Światłoogień, czyli pokazy tańca.

Oprócz tego przygotowano pokazy iluminacji na dźwigach portowych.

- Oświetlenie dźwigozaurów było dobrym pomysłem. Uważam, że są one wizytówką Szczecina - mówi Piotr. - Oby więcej takich akcji w mieście. - Muzyczna oprawa, świetlna choreografia dźwigozaurów i klimat imprezy zrobiły na mnie ogromne wrażenie. W niektórych momentach te wszystkie elementy sprawiały, że czułam się jak w latach 80. - dodaje Karolina.

(KaNa)

Fot. Grzegorz SIWA

Film SAA

„Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni „Iluminacje Szczecin” na Łasztowni

Komentarze

Ekologia
W dobie ochrony środowiska klimatu i planety Ziemia zużywanie energii ze źródeł kopalnych na nikomu niepotrzebne iluminacje jest świadectwem braku zrozumienia i empatii dla ocieplenia klimatu.W dodatku zaśmiecanie nocnych ciemności światłami źle wpływa na populację ptaków w okolicy oraz ryb w Odrze.To zaburza naturalny system biosfery.
2019-08-18 14:03:23
Floating Mind
Szczenięca radość z oświetlenia dźwigów które nie pracują a zatem nie dają nikomu pracy.To miasta upada a podpuszczona publika się cieszy jak Neron podpalając Rzym.Kto pyta o wskaźniki Szczecina w rankingu miast i regionów.DLaczego nie ma wartościowych miejsc pracy?Dlaczego inwestycje miejskie są drogie i spartaczone?
2019-08-18 10:55:18
@ bolek
O jakich ty platfusach dajesz , są też inne partie ...wyluzuj!!
2019-08-17 14:12:28
bolek
Czy Platfusy do wszystkiego muszą mieszać politykę?! Gościu, czym bliżej wyborów tym większego pier.....lca można dostać: internet-wybory walka z PiSem,FB-wybory walka z PiSem,itd,itd...Ludzie,ogarnijcie się, taka impreza jak ta nie ma nic wspólnego z polityką, ani z PiSem, ani PO,itd... Czy nie można się pobawić normalnie bez uczestnictwa w przedwyborczej walce z PiSem?!
2019-08-17 13:17:19
popijajać kawkę..
Brawo dla Szczecina i organizatorów!! Takiego chcą właśnie Szczecina jego mieszkańcy ( znakomita większość), otwartego,kreatywnego, po prostu nowoczesnego i dla wszystkich. Nie takiego jaką narracją PIS nas karmi :śpiewniki w dłoń, krzyż w zęby,znak PW na czoło i kto nie z nimi ten przeciwko nim. Pokażmy to 13 października przy urnach wyborczych i wyrzućmy tych szkodników na śmietnik historii.Udanego weekendu!
2019-08-17 07:48:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie