Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

„Iluminacje Szczecin” na Łasztowni [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2019-08-16 23:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-11 14:29
„Iluminacje Szczecin” na Łasztowni
 

Iluminacje świetlne dźwigozaurów, muzyka elektroniczna, spacer po mieście - piątkowy wieczór w Szczecinie upłynął pod znakiem wydarzenia „Iluminacje Szczecin”. Łasztownia wypełniona została mieszkańcami, którzy tłumnie przyszli obejrzeć widowiskowe połączenie muzyki elektronicznej i iluminacji.

Wydarzenie rozpoczęło się od spaceru miejskiego. Specjalnie dla uczestników Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza zaświeciła w barwach Floating Garden. Przewodnicy Joanna i Krzysztof przedstawili historię między innymi Bramy Królewskiej, Zamku Książąt Pomorskich, Cerkwi a nawet zabytkowych lamp.

- Wieczorem zwracajmy uwagę na to jak oświetlone są budynki. Światło wyciąga z tych obiektów to co jest w nich najpiękniejsze - mówiła przewodniczka Joanna.

Podróż po mieście zakończyła się na bulwarach pod dźwigozaurami, gdzie czekali już artyści z oprawą muzyczną. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Divines, którego muzyka łączy wpływ nu-disco oraz melancholijnej skandynawskiej elektroniki. Pomiędzy występami muzyków mieszkańcy mieli okazję zobaczyć Światłoogień, czyli pokazy tańca.

Oprócz tego przygotowano pokazy iluminacji na dźwigach portowych.

- Oświetlenie dźwigozaurów było dobrym pomysłem. Uważam, że są one wizytówką Szczecina - mówi Piotr. - Oby więcej takich akcji w mieście. - Muzyczna oprawa, świetlna choreografia dźwigozaurów i klimat imprezy zrobiły na mnie ogromne wrażenie. W niektórych momentach te wszystkie elementy sprawiały, że czułam się jak w latach 80. - dodaje Karolina.

(KaNa)

Fot. Grzegorz SIWA

Film SAA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ekologia
2019-08-18 14:03:23
W dobie ochrony środowiska klimatu i planety Ziemia zużywanie energii ze źródeł kopalnych na nikomu niepotrzebne iluminacje jest świadectwem braku zrozumienia i empatii dla ocieplenia klimatu.W dodatku zaśmiecanie nocnych ciemności światłami źle wpływa na populację ptaków w okolicy oraz ryb w Odrze.To zaburza naturalny system biosfery.
Floating Mind
2019-08-18 10:55:18
Szczenięca radość z oświetlenia dźwigów które nie pracują a zatem nie dają nikomu pracy.To miasta upada a podpuszczona publika się cieszy jak Neron podpalając Rzym.Kto pyta o wskaźniki Szczecina w rankingu miast i regionów.DLaczego nie ma wartościowych miejsc pracy?Dlaczego inwestycje miejskie są drogie i spartaczone?
@ bolek
2019-08-17 14:12:28
O jakich ty platfusach dajesz , są też inne partie ...wyluzuj!!
bolek
2019-08-17 13:17:19
Czy Platfusy do wszystkiego muszą mieszać politykę?! Gościu, czym bliżej wyborów tym większego pier.....lca można dostać: internet-wybory walka z PiSem,FB-wybory walka z PiSem,itd,itd...Ludzie,ogarnijcie się, taka impreza jak ta nie ma nic wspólnego z polityką, ani z PiSem, ani PO,itd... Czy nie można się pobawić normalnie bez uczestnictwa w przedwyborczej walce z PiSem?!
popijajać kawkę..
2019-08-17 07:48:58
Brawo dla Szczecina i organizatorów!! Takiego chcą właśnie Szczecina jego mieszkańcy ( znakomita większość), otwartego,kreatywnego, po prostu nowoczesnego i dla wszystkich. Nie takiego jaką narracją PIS nas karmi :śpiewniki w dłoń, krzyż w zęby,znak PW na czoło i kto nie z nimi ten przeciwko nim. Pokażmy to 13 października przy urnach wyborczych i wyrzućmy tych szkodników na śmietnik historii.Udanego weekendu!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ