Piątek, 19 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Tede zagra na Juwenaliach

Data publikacji: 03 marca 2016 r. 13:17
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:42
Tede zagra na Juwenaliach
 

Na tegorocznych szczecińskich Juwenaliach zagra Tede – ogłosili organizatorzy święta studentów. Kolejnych artystów poznamy w przyszłym tygodniu.

Tede to jeden z pionierów polskiego hip-hopu, raper rozpoznawalny i kontowersyjny - zazwyczaj na własne życzenie. Karierę rozpoczynał w 1994 roku, był związany ze składami takimi jak Trzyha czy Warszafski Deszcz. Ma na koncie kilka solowych albumów - m.in. "Notes", "Essende Mylffon" czy "Vanillahajs". Znamy go z przebojów takich jak "Wielkie Joł", "To jeszcze nie koniec" czy "Nie banglasz". Tede pracował także w telewizji, występował w sitcome "Wszyscy kochają Romana", prowadził programy "Bezele" oraz "Operacja tuning". Słynny także poza środowiskiem hiphopowym był jego konflikt z innym pionierem polskiego rapu, Peją.

Tede zagra podczas tradycyjnego "dnia hip-hopowego".

- Juwenalia rozpoczną się biegiem nocnym, taki bieg odbywa się tylko w Szczecinie, chcemy zachować tę tradycję - dodaje Magdalena Koziara, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Szczecińskiego. - Na 90 procent miejscem koncertów będzie Łasztownia. Juwenalia będą odbywały się w dniach 19-22 maja, całość zostanie zwieńczona, podobnie jak w ubiegłym roku, niedzielnym piknikiem rodzinnym. Kolejne gwiazdy, które u nas zagrają, ogłosimy w przyszłym tygodniu. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gra
2016-03-07 11:17:45
A na jakim instrumencie gra Tede?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA