sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Wystawa „Unreal” w Galerii T

Wystawa „Unreal” w Galerii T

Wystawa „Unreal” w Galerii T
Data publikacji: 2018-11-14 23:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-15 15:27
Wywietleń: 995 361488

Multimedialne prace studentów i wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie pokaże Technopark Pomerania podczas wystawy „Unreal”. Projekty stworzone w silniku do gier komputerowych Unreal Engine 4 prezentowane będą za pośrednictwem okularów VR, laptopów, monitorów i projektora. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w czwartek (15 listopada) w Galerii T Szczecińskiego Parku Naukowo - Technologicznego. 

Wystawa „Unreal” prezentuje prace kilkunastu studentów oraz wykładowców pracowni wystawiennictwa i nowych technologii w projektowaniu Wydziału Sztuk Wizualnych AS w Szczecinie. Wykonane one są przy użyciu silnika do tworzenia gier komputerowych Unreal Engine 4, pozwalającego na poruszanie się po zaprojektowanej przestrzeni w świecie wirtualnym, w czasie rzeczywistym. Jedną z prezentowanych będą architektoniczne ilustracje do opowiadania „Biała śmierć” z cyklu „Bajki robotów” Stanisława Lema. 

- To sześć środowisk wygenerowanych w Unreal Engine 4. Każda z lokacji została zaprojektowana na podstawie wybranego fragmentu opowiadania, a zestawione w całość obrazują fabułę utworu Lema. Mają charakter grywalny oraz scenograficzny, można jednocześnie poruszać się po planszach jak w grze komputerowej oraz używać lokacji jako scenografii do tworzenia filmów i animacji – wyjaśnia Kamila Krukowska, autorka projektu.

Otwarcie wystawy odbędzie się 15 listopada w godz. 12-16 w Galerii T, która powstała dzięki współpracy Technoparku z AS w Szczecinie i galerią sztuki Open Gallery Moniki Krupowicz.
 „Unreal” będzie można oglądać do końca roku, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Galeria T znajduje się na I piętrze budynku F3 Technoparku Pomerania.

(g)

Fot. Technopark Pomerania

Na zdjęciu: Jakub Palka projekt scenografii imprezy masowej Sensation White

 

Wystawa „Unreal” w Galerii T Wystawa „Unreal” w Galerii T

Komentarze

Michal
Super sprawa, wizualizacja opowiadania Stanisława Lema to swietny pomysł, dlaczego tak mało jego dzieł doczekało sie ekranizacji...? Fajny pomysł tez z tymi koncertami w wirtualnej rzeczywistosci. Polecam wszystkim isć i "pomacac" na wlasne oczy!
2018-11-15 15:02:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
33
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie