piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Wystawa „Unreal” w Galerii T

Wystawa „Unreal” w Galerii T

Wystawa „Unreal” w Galerii T
Data publikacji: 2018-11-14 23:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-15 15:27
Wywietleń: 791 361488

Multimedialne prace studentów i wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie pokaże Technopark Pomerania podczas wystawy „Unreal”. Projekty stworzone w silniku do gier komputerowych Unreal Engine 4 prezentowane będą za pośrednictwem okularów VR, laptopów, monitorów i projektora. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w czwartek (15 listopada) w Galerii T Szczecińskiego Parku Naukowo - Technologicznego. 

Wystawa „Unreal” prezentuje prace kilkunastu studentów oraz wykładowców pracowni wystawiennictwa i nowych technologii w projektowaniu Wydziału Sztuk Wizualnych AS w Szczecinie. Wykonane one są przy użyciu silnika do tworzenia gier komputerowych Unreal Engine 4, pozwalającego na poruszanie się po zaprojektowanej przestrzeni w świecie wirtualnym, w czasie rzeczywistym. Jedną z prezentowanych będą architektoniczne ilustracje do opowiadania „Biała śmierć” z cyklu „Bajki robotów” Stanisława Lema. 

- To sześć środowisk wygenerowanych w Unreal Engine 4. Każda z lokacji została zaprojektowana na podstawie wybranego fragmentu opowiadania, a zestawione w całość obrazują fabułę utworu Lema. Mają charakter grywalny oraz scenograficzny, można jednocześnie poruszać się po planszach jak w grze komputerowej oraz używać lokacji jako scenografii do tworzenia filmów i animacji – wyjaśnia Kamila Krukowska, autorka projektu.

Otwarcie wystawy odbędzie się 15 listopada w godz. 12-16 w Galerii T, która powstała dzięki współpracy Technoparku z AS w Szczecinie i galerią sztuki Open Gallery Moniki Krupowicz.
 „Unreal” będzie można oglądać do końca roku, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Galeria T znajduje się na I piętrze budynku F3 Technoparku Pomerania.

(g)

Fot. Technopark Pomerania

Na zdjęciu: Jakub Palka projekt scenografii imprezy masowej Sensation White

 

Wystawa „Unreal” w Galerii T Wystawa „Unreal” w Galerii T

Komentarze

Michal
Super sprawa, wizualizacja opowiadania Stanisława Lema to swietny pomysł, dlaczego tak mało jego dzieł doczekało sie ekranizacji...? Fajny pomysł tez z tymi koncertami w wirtualnej rzeczywistosci. Polecam wszystkim isć i "pomacac" na wlasne oczy!
2018-11-15 15:02:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie