piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Gryf Jam. 24 gry w 48 godzin

Gryf Jam. 24 gry w 48 godzin

Gryf Jam. 24 gry w 48 godzin
Data publikacji: 2018-05-15 21:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:46
Wywietleń: 2948 327695

Wieloosobowa gra „Flatworld 3D”, której uczestnicy wzajemnie spychają się z planszy, zwyciężyła w drugiej edycji Gryf Jam – szczecińskich zawodów w tworzeniu gier komputerowych. Jej twórcami są Hubert Kordacz, Szymon Dudzik, Paulina Kakuba, Monika Dalach i Wojciech Posmowski.

W zawodach udział wzięło 80 osób, które w Technoparku Pomerania tworzyły od podstaw własne gry komputerowe na zadany przez organizatora temat: „Płaska ziemia”.
- Uczestnicy nie znali tematu przed rozpoczęciem zawodów. Po jego wylosowaniu z 30 propozycji mieli 48 godzin na wymyślenie i przygotowanie takiej wersji gry, którą można uruchomić i w nią zagrać – wyjaśnia Filip Mozol, jeden z organizatorów Gryf Jamu.
Zawodnicy mogli pracować w pojedynkę bądź zespołowo w wybranych przez siebie technologiach. Podczas imprezy powstały 24 gry na komputery, smartfony czy okulary wirtualnej rzeczywistości.

Zwycięski projekt „Flatworld 3D” wybrało jury. Z kolei publiczność przyznała nagrodę grze „ARK” polegającej na logicznym łączeniu elementów, którą stworzyli Wiktoria Fruba i Mikołaj Dereszewski. Nagrodę specjalną przyznano Łukaszowi Zieniewiczowi za grę „Let’s fall”, w której ziemia jest płaska, a gracz musi dojść do jej krawędzi, pokonując  przeszkadzających mu w tym agentów służb specjalnych. Jury wyróżniło tego zawodnika nie tylko za pomysł i jego realizację, ale też za stworzenie od podstaw własnej konsoli do uruchomienia gry.

Organizatorami weekendowych (11-13 maja) zawodów byli Sebastian Senski, Filip Mozol, Oskar Kucharczyk i Damian Komorowski. Gryf Jam odbył  przy wsparciu Technoparku Pomerania, Huuuge Games, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, PlayWay, Fabryki Gier, Polbit Esport League, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, Byss Mobile, Games Operators, Akademii Sztuki w Szczecinie, Mediations Biennale Poznań, Zachodniopomorskich Szkół Kreatywnych, Szczecin Gaming House.

(g)

Fot. Technopark Pomerania

Na zdjęciu: Zwycięzcy Gryf Game Jam 2018

Gryf Jam. 24 gry w 48 godzin Gryf Jam. 24 gry w 48 godzin Gryf Jam. 24 gry w 48 godzin

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie