Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Gryf Jam. 24 gry w 48 godzin

Data publikacji: 2018-05-15 21:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:46
Gryf Jam. 24 gry w 48 godzin
 

Wieloosobowa gra „Flatworld 3D”, której uczestnicy wzajemnie spychają się z planszy, zwyciężyła w drugiej edycji Gryf Jam – szczecińskich zawodów w tworzeniu gier komputerowych. Jej twórcami są Hubert Kordacz, Szymon Dudzik, Paulina Kakuba, Monika Dalach i Wojciech Posmowski.

W zawodach udział wzięło 80 osób, które w Technoparku Pomerania tworzyły od podstaw własne gry komputerowe na zadany przez organizatora temat: „Płaska ziemia”.
- Uczestnicy nie znali tematu przed rozpoczęciem zawodów. Po jego wylosowaniu z 30 propozycji mieli 48 godzin na wymyślenie i przygotowanie takiej wersji gry, którą można uruchomić i w nią zagrać – wyjaśnia Filip Mozol, jeden z organizatorów Gryf Jamu.
Zawodnicy mogli pracować w pojedynkę bądź zespołowo w wybranych przez siebie technologiach. Podczas imprezy powstały 24 gry na komputery, smartfony czy okulary wirtualnej rzeczywistości.

Zwycięski projekt „Flatworld 3D” wybrało jury. Z kolei publiczność przyznała nagrodę grze „ARK” polegającej na logicznym łączeniu elementów, którą stworzyli Wiktoria Fruba i Mikołaj Dereszewski. Nagrodę specjalną przyznano Łukaszowi Zieniewiczowi za grę „Let’s fall”, w której ziemia jest płaska, a gracz musi dojść do jej krawędzi, pokonując  przeszkadzających mu w tym agentów służb specjalnych. Jury wyróżniło tego zawodnika nie tylko za pomysł i jego realizację, ale też za stworzenie od podstaw własnej konsoli do uruchomienia gry.

Organizatorami weekendowych (11-13 maja) zawodów byli Sebastian Senski, Filip Mozol, Oskar Kucharczyk i Damian Komorowski. Gryf Jam odbył  przy wsparciu Technoparku Pomerania, Huuuge Games, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, PlayWay, Fabryki Gier, Polbit Esport League, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, Byss Mobile, Games Operators, Akademii Sztuki w Szczecinie, Mediations Biennale Poznań, Zachodniopomorskich Szkół Kreatywnych, Szczecin Gaming House.

(g)

Fot. Technopark Pomerania

Na zdjęciu: Zwycięzcy Gryf Game Jam 2018

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA