Niedziela 13 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Wydarzenia w Światowy Dzień Książki

Data publikacji: 2019-04-23 06:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-25 15:04
Wydarzenia w Światowy Dzień Książki
 

Dorota Gellner, autorka książek i piosenek dla dzieci, a także wielka miłośniczka i kolekcjonerka literatury - Wioleta Słoka, będą gośćmi wtorkowego (23 kwietnia) muzyczno-literackiego spotkania w szczecińskiej Filharmonii im. M. Karłowicza. Obie panie wraz z najmłodszymi świętować będą Światowy Dzień Książki. Tego dnia można będzie także wziąć udział w akcji „Książka za złotówkę”.

- Podczas spotkania w filharmonii dowiemy się, co inspiruje Dorotę Gellner i jak powstał wydany przed filharmonię bestseller „W Filharmonii koncert będzie”, dlaczego Wioleta Słoka kolekcjonuje książki i gdzie przechowuje swoją kolekcję. Powiemy także o swoistym savoir-vivre czytania, a także o tym, jaki wpływ na czytanie ma muzyka - informuje Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy filharmonii. - Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nie może zabraknąć muzyki. Literackie wątki poruszane przez specjalistki w tej dziedzinie przeplatać się będą z bajeczną muzyką graną przez zespół kameralny Karłowicz Quartet.

Początek godz. 17. Wstęp wolny. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa książek, których właścicielka zebrała ponad 3 tysiące. Zobaczyć będzie można książki dla dzieci i młodzieży, nie tylko te napisane przez Dorotę Gellner, ale również takie, w których znaleźć możemy muzykę i które zachwycą nie tylko treścią, ale i formą.

Tego dnia w holu Książnicy Pomorskiej w Szczecinie już po raz kolejny wszyscy miłośnicy czytania będą mogli wziąć udział w akcji „Książka za złotówkę”. Czekać na nich będą teksty z różnych dziedzin, o różnym ciężarze gatunkowym. We wtorek KP otwarta jest w godzinach 9-20. Wydarzenie zostanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, dorocznego święta UNESCO mającego promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. 

(MON), (as)

Fot. Kamila Kozioł

Na zdjęciu: Dorota Gellner

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ