poniedziałek, 30 listopada 2020r.

Wojna i miłość czyli romans historyczny

Data publikacji: 2019-04-11 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 11:19
Wojna i miłość czyli romans historyczny
 

W czwartek o g. 18 w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się spotkanie z Jolantą Marią Kaletą, poświęcone jej najnowszej książce „Wojna i miłość. Katarzyna i Igor”. Prowadzenie: Anna Rutkowska i Krzysztof Lichtblau.

"Wojna i miłość" to romans historyczny. Wystawiona na ciężką próbę miłość Katarzyny i Igora splata się z dramatycznymi losami rodziny Jaxa-Raweckich, których wojenny czas rozdzielił i ubrał w mundury wrogich armii. Jak pisze wydawca: "Bardzo niewiele wiemy o I wojnie światowej, a to niezwykle barwny, krwawy i smutny okres w naszej historii. „Wojna i miłość” to polska odpowiedź na „Przeminęło z wiatrem” i „Wojnę i pokój”. Autorka świetnie buduje „dostępność historii” przybliżając czytelniczkom nieznane do tej pory szerzej fakty".

Jolanta Maria Kaleta to historyk i politolog, z zamiłowania pisarka. Wiele lat pracowała we wrocławskich muzeach oraz uczyła historii w liceum. Autorka dwunastu powieści sensacyjno-kryminalno-przygodowych. Miłośniczka wędrowania po górach i zwiedzania polskich, małych miasteczek. „Wojna i miłość” to jej pierwszy romans historyczny.

(as)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ