Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Trzy pokolenia jazzu. Mamy zaproszenie do wygrania!

Data publikacji: 2022-05-20 07:51
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-20 10:44
Trzy pokolenia jazzu. Mamy zaproszenie do wygrania!
Fot. materiały organizatora  

Mamy znakomitą wiadomość dla szczecińskich miłośników jazzu! Otóż w piątek (20 maja) w Sorrento odbędzie się koncert pn. "3 Pokolenia szczecińskiego Free Jazzu: Kazana, Drążek, Pawelec & Pakuła". Początek o godz. 17. 

Wystąpią zatem: Marek Kazana - saksofon, Przemysław Krzysztof Drążek - trąbka, Mateusz Pawelec - gitara basowa i Cyprian Pakuła - perkusja. Pierwszy z panów to jedna z najbardziej barwnych i ciekawych postaci polskiego jazzu. Wraz z formacją Breakwater zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Jazz nad Odrą (Wrocław, 1979), indywidualną nagrodę za kompozycję Marsz bez sensu na festiwalu Jazz Juniors (Kraków, 1983), nagrodę w kategorii Jazz na festiwalu FAMA (Świnoujście, 1983), stypendium im. Krzysztofa Komedy – Jazz Club Hybrydy (Warszawa, 1983) oraz przez wiele lat był pedagogiem Małej Akademii Jazzu w Gorzowie. Pod jego czujnym okiem uczył się m.in. Adam Bałdych oraz cała plejada gwiazd młodego polskiego jazzu.

Przemysław Krzysztof Drążek to  trębacz, flugelhornista, gitarzysta oraz mandolinista. Od ponad 20 lat mieszka w Chicago i tam współpracuje z lokalnymi muzykami. Jest trębacze. m.in. zespołu Mako Sica, w którym brał udział Hamid Drake, czyli perkusista nagrywający z Peterem Brötzmannem. Mateusz Pawelec to były lub obecny basista, takich zespołów jak Yallow, Free Blues Band, Guitars Project, Skyburn. Najmłodszy spośród panów to Cyprian Pakuła - uczeń średniej szkoły muzycznej. Na perkusje próbuje przenieść język Ornette'a Colemana, Tomasza Stańki, Petera Brötzmanna czy Mikołaja Trzaski.

Mamy jedno podwójne zaproszenie na koncert. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.koncert. Na SMS-y czekamy tylko 20 maja. Zaproszenie otrzyma osoba, która najszybciej przyśle SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytam
2022-05-20 10:08:03
Czemu obcięliście im głowy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA