Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Teledysk o szczecińskim Nikiforze z szansą na nagrodę. Wideo powstało na Pomorzanach

Data publikacji: 2020-12-10 14:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-10 14:07
Teledysk o szczecińskim Nikiforze z szansą na nagrodę. Wideo powstało na Pomorzanach
 

Teledysk szczecińskiego duetu Łona i Webber otrzymał nominację do prestiżowej nagrody - PL Music Video Awards. Mowa tu o wideoklipie do utworu "#nikiforszczecinski" w reżyserii Piotra „Lumpa” Pauka. Film otrzymał nominację w kategorii "hip-hop". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w sobotę podczas Festiwalu Polskich Teledysków w Łodzi.

Do tegorocznej, trzeciej już edycji PL Music Video Awards zgłoszono aż 542 teledysków. W każdej z ośmiu kategorii (Alternatywna, Dance, Hip-Hop, Pop, Rock i Ostre Brzmienia, Extra i dwóch specjalnych: Debiut Reżyserski, Ważny Przekaz) nominowanych jest sześciu twórców. Rywalami szczecińskiego wideo są zatem klipy duetów: Quebonafide i Daria Zawiałow, Bedoes i LANEK, a także Pezeta, Lordofona oraz Quebonafide'a (solo).

Jak mówią Łona i Webber, "#nikiforszczecinski" to hołd dla street artu w każdej jego postaci: „Utwór opowiada o szczecińskim ulicznym artyście, który swoje prace układał z gazetowych wycinków, roślin, zniczy, cegieł czy pluszowych szczurów. Słowem – wszystkiego, co miał pod ręką. Za galerię służyły mu parapet i brama kamienicy, w której mieszkał” – opowiadają twórcy.

Realizację teledysku duet powierzył innemu szczecińskiemu twórcy, Piotrowi „Lumpowi” Paukowi, jednemu z najbardziej rozpoznawalnych streetartowych artystów w Polsce, autorowi wielu murali i instalacji, od lat związanemu z graffiti w każdej postaci. Autorem zdjęć do wideo jest z kolei Marek Kowalczyk, szczeciński fotograf i operator. Zdjęcia powstały w galerii "Freedom Gallery" na szczecińskich Pomorzanach - tu w czerwcu została otwarta wystawa prezentująca obiekty, instalacje oraz całe miasto zbudowane na potrzeby teledysku.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ