Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Działają na rzecz „szczecińskości”

Data publikacji: 2020-07-06 14:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21 17:23
Działają na rzecz „szczecińskości”
 

Laura Hołowacz oraz muzyczny duet Łona i Webber zostali tegorocznymi laureatami prestiżowego tytułu Honorowy Ambasador Szczecina. Nagrodzeni otrzymali od prezydenta miasta Piotra Krzystka statuetki i okolicznościowe medale.

Laura Hołowacz to prezes i współzałożycielka szczecińskiej firmy spedycyjnej CSL i przede wszystkim inicjatorka odbudowy budynku Starej Rzeźni na Łasztowni oraz powołania w nim Centrum Kultury Euroregionu. Przypomnijmy, że to pierwszy obiekt na szczecińskiej wyspie, od którego rozpoczęło się nowe życie tej części miasta. O tym, jak niszczejący zabytek ożył i stał się nowoczesnym centrum kultury, opowiada album „Stara Rzeźnia”. Na blisko 200 zdjęciach pokazano ważne momenty z przemiany budynku.

Ikona biznesu

Laura Hołowacz dla wielu jest usposobieniem kreatywności. Ukończyła ekonomię transportu na Politechnice Szczecińskiej. Niedawno otrzymała również tytuł "Ikony Biznesu 2020" w konkursie Magnolie Biznesu. Nagrody wręczane są w pięciu kategoriach, jednak to "Ikona Biznesu" jest tą najważniejszą.

Prezydent miasta Piotr Krzystek z Laurą Hołowacz

Prezydent miasta Piotr Krzystek z Laurą Hołowacz

Obecnie przestrzeń Starej Rzeźni wykorzystywana jest do organizowania wielu atrakcji - koncertów, warsztatów, wykładów, spotkań, wystaw, targów. CKE Stara Rzeźnia od wielu miesięcy współpracuje również z Polską Fundacją Przeciwdziałania Uzależnieniom, która obecnie realizuje trzeci sezon zajęć i warsztatów na bulwarach. Celem jest wspieranie pasji młodych ludzi i pokazywanie im, jak wartościowo można spędzać czas. W tym roku w Starej Rzeźni prowadzone będą wykłady motywacyjne. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na limitowaną ilość osób, która może wziąć udział w wydarzeniu, konieczna jest rejestracja. Pierwszy wykład pn. "Jak wyjść z pętli lęku" zaplanowano już na środę na godz. 17:30.

Hip-hopowy duet

Honorowymi Ambasadorami Szczecina zostali również muzycy Łona i Webber, czyli Adam Zieliński i Andrzej Mikosz. Hip-hopowy duet w swoich utworach przemyca tyle Szczecina, że ich słuchacze, aż mają ochotę przyjechać i zobaczyć, jak wygląda miasto muzyków.

"Dla wielu jesteście Ambasadorami Szczecina od dawna, muszę przyznać, że jesteście jednym z powodów dla których zamierzam wkrótce wybrać się do Szczecina i zobaczyć jakie to miasto". "Panowie powiem krótko. Jesteście naprawdę dobrym duchem waszego miasta i fajnie, że włodarze zauważyli ile dobrego robicie". "Brawo panowie, jak najbardziej zasłużona nagroda, dziwię się jedynie, że tak późno przyznana" - to tylko jedne z wielu komentarzy fanów.

Łona oprócz bycia muzykiem i producentem jest także prawnikiem i ekspertem w dziedzinie prawa własności intelektualnej. Ze względu na swoje teksty uznawany jest za przedstawiciela rapu inteligenckiego. W 2017 roku Rada Języka Polskiego uhonorowała artystę tytułem „Młody Ambasador Polszczyzny”. Webber jest muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym oraz inżynierem dźwięku. W 2011 roku artyści powołali do życie wytwórnię muzyczną "Dobrzewiesz Nagrania". Natomiast w 2013 roku otrzymali Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin.

Najnowszy minialbum studyjny muzyków pn. "Śpiewnik domowy" znalazł się na 1. miejscu listy OLiS (oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video).

(isz)

Na zdjęciu:  Łona i Webber, czyli Adam Zieliński i Andrzej Mikosz

Fot. UM Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@obserwator
2020-07-06 23:29:45
A ten Rosenberg to z których Rosenbergów ??
obserwator
2020-07-06 21:54:44
Inspiracją dla Pani Laury Hołowacz była firma ATS INTERNATIONALE SPEDTION i jej właściciel i Prezes Pan Artur Rosenberg - wizjoner , mentor , biznesmen oraz mesenas kultury. To odbudowa przez Pana Artura Rosenberga kamienicy na Podgórnej w Szczecinie była inspiracją dla Pani Laury do zaadoptowania i odbudowy Starej Rzeżni. To samo firma CSL INTERNATIONALE SPEDITION czerpała swój wzorzec z ATS INTERNATIONALE SPEDITION firmy jak na tamte czasy innowacyjnej , nowoczesnej informatycznie i lidera spedycji, transportu i logistyki. ON. To Panu Arturowi Rosenbergowi należą sie wyrazy szacunku i uznania i tytuły , laury i medale.
Z nerwów napisałem 2 razy o Tanowie...
2020-07-06 15:06:17
.
Cieszy mnie wszystko co dla Szczecina, ale...
2020-07-06 14:51:34
Zróbcie coś dla Tanowa. Remontowana jest tam droga przelotowa na Dobieszczyn, Niemcy. DOBIJA CHYBA JUŻ DWA LATA ( !!! ) JAK ROBIĄ ODCINEK OK. 700 - 800 m. Jeszcze sporo do roboty.
Cieszy mnie wszystko co dla szczecina, ale...
2020-07-06 14:46:06
zadziałajcie trochę dla Tanowa. Myślę, że dobija już dwa lata jak zaczęto remontować drogę przelotową na Dobieszczyn, Niemcy. Nie picuję - CHYBA DWA LATA ODCINEK OK. 700 - 800 m. Byłem tam dziś. Jeszcze jest sporo do roboty.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ