Niedziela 04 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Sycylia lśni. Apulia gra.

Data publikacji: 2015-10-22 22:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Sycylia lśni. Apulia gra.
 

Wernisaż wystawy fotograficznej i konkurs kulinarny to dwie imprezy, które w piątek wypełnią program trwającego od poniedziałku Tygodnia Języka Włoskiego na Świcie. A w sobotę? Koncert zespołu Radicalto z Bari.

Piątek jest kolejnym dniem święta języka włoskiego, które w tym roku obchodzone jest pod hasłem „Język włoski w muzyce, muzyka w języku włoskim". Głównym bohaterem dnia będzie włoski fotograf Charley Fazio, który o godz. 18 w Starej Rzeźni na Łasztowni otworzy swoją wystawę fotograficzną pt.: Con l'isola dentro, czyli „Z wyspą w środku" - wykonane na Sycylii kolorowe i czarno białe fotografie można będzie oglądać do 23 listopada.

Półtorej godziny później, w Starej Rzeźni, odbędzie się „Puglia a tavola" - degustacja włoskich win i typowych produktów z regionu Apulia, pokaz gotowania i konkurs kulinarny dla szczecińskich restauratorów.

Tydzień Języka Włoskiego na Świecie zakończy się w sobotę. O godz. 19 w Starej Rzeźni wystąpi zespół folkowy Radicanto (Śpiew korzeni), który zaproponuje widzom muzyczną podróż po regionie położonym w południowej części półwyspu Apenińskiego, w „obcasie" włoskiego buta. Jego członkowie grający muzykę ludową i aktorską akompaniują sobie na starych, pochodzących z Apulii, instrumentach muzycznych. Wstęp wolny.

Trwający przez cały tydzień cykl imprez zorganizowała Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Fundacją Nikolaos z Bari. Przypomnijmy, że święto języka włoskiego objął swoim patronatem Prezydent Republiki Włoskiej i Ambasada Włoska w Warszawie.©℗

(lw)

Na zdjęciu: A tak było niedawno w Klubie 13 Muz

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA