czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Sycylia lśni. Apulia gra.

Sycylia lśni. Apulia gra.

Sycylia lśni. Apulia gra.
Data publikacji: 2015-10-22 22:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1150 30475

Wernisaż wystawy fotograficznej i konkurs kulinarny to dwie imprezy, które w piątek wypełnią program trwającego od poniedziałku Tygodnia Języka Włoskiego na Świcie. A w sobotę? Koncert zespołu Radicalto z Bari.

Piątek jest kolejnym dniem święta języka włoskiego, które w tym roku obchodzone jest pod hasłem „Język włoski w muzyce, muzyka w języku włoskim". Głównym bohaterem dnia będzie włoski fotograf Charley Fazio, który o godz. 18 w Starej Rzeźni na Łasztowni otworzy swoją wystawę fotograficzną pt.: Con l'isola dentro, czyli „Z wyspą w środku" - wykonane na Sycylii kolorowe i czarno białe fotografie można będzie oglądać do 23 listopada.

Półtorej godziny później, w Starej Rzeźni, odbędzie się „Puglia a tavola" - degustacja włoskich win i typowych produktów z regionu Apulia, pokaz gotowania i konkurs kulinarny dla szczecińskich restauratorów.

Tydzień Języka Włoskiego na Świecie zakończy się w sobotę. O godz. 19 w Starej Rzeźni wystąpi zespół folkowy Radicanto (Śpiew korzeni), który zaproponuje widzom muzyczną podróż po regionie położonym w południowej części półwyspu Apenińskiego, w „obcasie" włoskiego buta. Jego członkowie grający muzykę ludową i aktorską akompaniują sobie na starych, pochodzących z Apulii, instrumentach muzycznych. Wstęp wolny.

Trwający przez cały tydzień cykl imprez zorganizowała Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Fundacją Nikolaos z Bari. Przypomnijmy, że święto języka włoskiego objął swoim patronatem Prezydent Republiki Włoskiej i Ambasada Włoska w Warszawie.©℗

(lw)

Na zdjęciu: A tak było niedawno w Klubie 13 Muz

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy