Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Dyskoteka Musicaliamo

Data publikacji: 2015-10-20 09:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Dyskoteka Musicaliamo
 

Po poniedziałkowym koncercie dla koneserów, dziś, w ramach Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie kolejna dawka włoskich specjałów - dwa finały konkursów i dyskoteka.

W poniedziałek, w pierwszy dzień Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie, w Klubie 13 Muz odbyła się pierwsza z zaplanowanej serii imprez: premiera koncertu gitarowego Studi sullo stile di Bach (na zdjęciu), melologo su un testo di Pier Paolo Pasolini - Musiche di J.S. Bach z maestro Luigim Attademo, który na nowo zinterpretował muzycznie dzieło Bacha. Towarzyszył mu aktor, Roberto Gioffré, recytujący tekst Pier Paolo Pasoliniego.

To było widowisko dla wyrobionych słuchaczy, melomanów-koneserów. Dziś organizatorzy Tygodnia zapraszają na rozrywkę nieco łatwiejszą w odbiorze: o godz. 21 w klubie Rocker rozpocznie się studencka impreza Musicaliamo, czyli życie jak w San Remo. Z kolei przed południem odbędą się dwa finały konkursów, plastycznego i muzycznego, ogłoszonych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Romera w Szczecinie.

Tegoroczna edycja Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie odbywa się pod hasłem: „Język włoski w muzyce, muzyka w języku włoskim" - przypomnijmy, że święto języka włoskiego objął swoim patronatem Prezydent Republiki Włoskiej i Ambasada Włoska w Warszawie. W obchody włączyło się również miasto Szczecin. Dzięki temu to w naszym mieście odbędzie się najwięcej imprez związanych z Włochami, językiem włoskim, włoską literaturą, kinem i... kuchnią.

Tydzień Języka Włoskiego na Świecie trwać będzie do 25 października. Jego organizacji podjęła się Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Fundacją Nikolaos z Bari. Co czeka na nas jutro? Na najważniejsze środowe wydarzenie zapowiada się wykład architekta Rudiego Fontany pod tytułem „Architektura dla muzyki", który w auli Wydziału Teologii US o godz. 12 opowie o wzajemnym wpływie architektury i muzyki.©℗

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA