czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Dyskoteka Musicaliamo

Dyskoteka Musicaliamo

Dyskoteka Musicaliamo
Data publikacji: 2015-10-20 09:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1061 29639

Po poniedziałkowym koncercie dla koneserów, dziś, w ramach Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie kolejna dawka włoskich specjałów - dwa finały konkursów i dyskoteka.

W poniedziałek, w pierwszy dzień Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie, w Klubie 13 Muz odbyła się pierwsza z zaplanowanej serii imprez: premiera koncertu gitarowego Studi sullo stile di Bach (na zdjęciu), melologo su un testo di Pier Paolo Pasolini - Musiche di J.S. Bach z maestro Luigim Attademo, który na nowo zinterpretował muzycznie dzieło Bacha. Towarzyszył mu aktor, Roberto Gioffré, recytujący tekst Pier Paolo Pasoliniego.

To było widowisko dla wyrobionych słuchaczy, melomanów-koneserów. Dziś organizatorzy Tygodnia zapraszają na rozrywkę nieco łatwiejszą w odbiorze: o godz. 21 w klubie Rocker rozpocznie się studencka impreza Musicaliamo, czyli życie jak w San Remo. Z kolei przed południem odbędą się dwa finały konkursów, plastycznego i muzycznego, ogłoszonych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Romera w Szczecinie.

Tegoroczna edycja Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie odbywa się pod hasłem: „Język włoski w muzyce, muzyka w języku włoskim" - przypomnijmy, że święto języka włoskiego objął swoim patronatem Prezydent Republiki Włoskiej i Ambasada Włoska w Warszawie. W obchody włączyło się również miasto Szczecin. Dzięki temu to w naszym mieście odbędzie się najwięcej imprez związanych z Włochami, językiem włoskim, włoską literaturą, kinem i... kuchnią.

Tydzień Języka Włoskiego na Świecie trwać będzie do 25 października. Jego organizacji podjęła się Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Fundacją Nikolaos z Bari. Co czeka na nas jutro? Na najważniejsze środowe wydarzenie zapowiada się wykład architekta Rudiego Fontany pod tytułem „Architektura dla muzyki", który w auli Wydziału Teologii US o godz. 12 opowie o wzajemnym wpływie architektury i muzyki.©℗

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy