Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Muzyka a architektura

Data publikacji: 2015-10-21 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Muzyka a architektura
W ramach Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Romera w Szczecinie odbyły się finały dwóch konkursów, plastycznego i piosenki włoskiej. Na zdjęciu młodzi muzycy a na ścianie za nimi wyróżnione prace plastyczne. Fot. Dariusz Gorajski  

W środę czeka nas kolejna dawka emocji związanych z trwającym już od poniedziałku Tygodniem Języka Włoskiego na Świecie. Na najważniejsze wydarzenie dnia zapowiada się wykład Rudiego Fontany pod tytułem „Architektura dla muzyki".

Arch. Rudi Fontana mieszka od 2008 r. w Szczecinie. W auli Wydziału Teologii Uniwersytetu Szczecińskiego o godz. 12 wygłosi wykład o wzajemnym wpływie architektury i muzyki. Skąd taki tytuł? Tegoroczna edycja Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie odbywa się pod hasłem: „Język włoski w muzyce, muzyka w języku włoskim". Muzyka więc, nie tylko włoska, towarzyszyć nam będzie przez cały Tydzień.

Choćby jutro, w czwartek. DKF ItalicUS zaprasza bowiem do Centrum Kultury Pomerania Stara Rzeźnia na projekcję filmu Giuseppe Tornatore „1900: Człowiek Legenda". Muzykę do filmu napisał mistrz, Ennio Morricone!

Tydzień Języka Włoskiego na Świecie trwać będzie do 25 października. Jego organizacji podjęła się Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Fundacją Nikolaos z Bari. Przypomnijmy, że święto języka włoskiego objął swoim patronatem Prezydent Republiki Włoskiej i Ambasada Włoska w Warszawie. W obchody włączyło się również miasto Szczecin. Dzięki temu to w naszym mieście odbędzie się najwięcej imprez związanych z Włochami, językiem włoskim, włoską literaturą, kinem i... kuchnią.©℗

(lw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA