niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Rozśpiewany „Kalmar 2017”

Rozśpiewany „Kalmar 2017”

Rozśpiewany „Kalmar 2017”
Data publikacji: 2017-04-01 12:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 452 230945

Wyjątkowo rozśpiewany i bogaty był przegląd „Kalmar 2017”. Jak co roku organizowało go Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, a brało w nim udział siedemnaście zespołów i solistów z całego województwa. Imprezę otworzyła dyrektor Centrum Elżbieta Moskal i zaczęła się rywalizacja w grupach szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych dla solistów i zespołów.

Bezapelacyjnie wśród ponadgimnazjalistów najlepszym okazał się zespół z Darłowa o nazwie „Niezbędny balast”, który wykonał dwa utwory: „Pożegnalny ton” i popularną szantę „Mewy”. Trzem śpiewającym dziewczynom towarzyszyły dwie gitary i skrzypce. Opiekunem tej grupy, uczącej się w Zespole Szkół Morskich jest Bogdan Balcerzak. Wyróżnienie otrzymał zespół „6 w skali Baeauforta”, który wykonał: „Monę” oraz „Few Days”, a opiekuje się zespołem Irena Perkowska, zespół śpiewał „Powroty II” i „Szanty”. Wśród solistów w tej grupie najlepsza była Marcelina Bodnar z Katolickiego LO, Która wyśpiewała pierwsze miejsce szantami: „Hej żeglujże żeglarzu” i „Powroty”. Wyróżnienie otrzymała Agata Srokowska z Internatu ZSO nr 4.

W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zdobył zespół „CDN” z Gimnazjum nr 23, którym opiekuje się Dorota Bełczyk. Zespół zaśpiewał „Burzę” i „16 ton”. Wyróżnienie otrzymał „Slaid”, zespół z Gimnazjum nr 5, a wykonał „Na morzu jest twój dom” i „10 w skali Beauforta”. Zespołem opiekuje się Agnieszka Chodorowska. Wśród solistów z grupy gimnazjalnej najlepiej zaśpiewała Alicja Kondzioła z Gimnazjum nr 23. Alicja zaśpiewała „Morze moje morze” i „Balladę o Wikingu”. Wyróżnienie w tej grupie otrzymała Julia Ziembicka z Gimnazjum nr 9 za utwory : „Pisane pianą” oraz „A my hej, a my ho”.

Podsumowując tegoroczny festiwal warto powiedzieć, że poziom w stosunku do ubiegłorocznego znacznie się podniósł. Na piątkę spisało się nagłośnienie oraz dekoracja sali, do której użyto spinakerów i żagli oraz innych elementów morskiego wystroju. Podczas wszystkich utworów sala wypełniona była do ostatniego miejsca, a po najlepszych wykonaniach był głośny i gorący aplauz.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: Na scenie najlepszy zespół z Zespołu Szkół Morskich z Darłowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy