środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kalmar - ze Szwecji do Stargardu

Kalmar - ze Szwecji do Stargardu

Kalmar - ze Szwecji do Stargardu
Data publikacji: 2016-03-18 15:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2478 123891

We wrześniu 2010 roku w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie uruchomiono fińską firmę Cargotec. Specjalizuje się w produkcji urządzeń załadunkowych i wyładunkowych. W ramach konsolidowania potencjału produkcyjnego, nieco później wybudowano firmę Hiab, wytwarzającą podobne urządzenia. Firma ta przeniesiona została ze Szwecji. Wkrótce powstanie kolejna firma koncernu Cargotec.

Zapadła już decyzja o przeniesieniu do Stargardu następnego zakładu, także ze Szwecji. Tym zakładem jest Kalmar, produkujący wózki widłowe. Dzięki tej konsolidacji koncern będzie bardziej konkurencyjny i skuteczny w działaniu. Cargotec bowiem chce utrzymać pozycję światowego lidera w produkcji urządzeń za- i wyładunkowych. Po zamknięciu zakładu produkcyjnego w Lidhult, koncern uruchomi tam Centrum Biznesu, Innowacji i Technologii.

Mówiąc o zapowiadanej przeprowadzce firmy Kalmar, marszałek województwa, Olgierd Geblewicz stwierdził m.in.: „Każde nowe miejsce pracy na Pomorzu Zachodnim cieszy, ale plany firmy Kalmar mają swoją dodatkową wartość. Dla mnie to sygnał, że nasz inwestor docenia profesjonalizm polskich pracowników. Inwestuje, bo warunki do rozwijania biznesu jakie zastał na Pomorzu Zachodnim w pełni spełniają jego oczekiwania”.

Tekst i fot. (żak)

Na zdjęciach: Firma Hiab, wchodzącą w skład koncernu Cargotec, uruchomiona została w Stargardzie w 2014 roku.

 

Komentarze

pi
no pewnie firma sie ogłasz ze potrzebuja pracownikow a co doczego przychodz robiom z ludzi debili niby dzwonia a tak na prawde nic sie nie odzywaja
2017-01-17 11:44:44
czytelnik
Powstaną jakieś miejsca pracy. To dobrze... ale prawdziwa wortość przedsiębiorstwa, czyli Centrum Biznesu, Innowacji i Technologii rozwinie się w byłym miejscu produkcji w Szwecji. Nie prace związane z montażem i podwykonawstwem są źródłem wielkiego kapitału. Powinniśmy dążyć do rozwoju własnych technologii i temu lwią część swojej pracy powinien poświęcić Pan Marszałek. Tworzenie warunków inwestorom z zewnątrz powinno być tylko etapem pośrednim.
2016-03-19 08:12:46
JWZ - Jak Wiatr Zawieje...
Cos mi tu nie gra... jak moze PO-stkomunista "PO-dniecac sie" Zachodnim Biznesem - zamiast Go od razu UPANSTWOWIC...??
2016-03-18 22:23:35
jajo
inwestor docenia przede wszystkim żebracze ,polskie pensje ,panie marszałku
2016-03-18 19:30:43
@
Stargard sie rozwija. Gratulacje !! Szczecin się zawija. Kondolencje!!
2016-03-18 16:49:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie