poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > „Kalmar 2016”

„Kalmar 2016”

„Kalmar 2016”
Data publikacji: 2016-03-02 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Wywietleń: 2010 121403

Nikt chyba nie spodziewał się, że ze skromnego początkowo, szkolnego festiwalu piosenek żeglarskich wyrośnie tak ciekawa impreza. Tegoroczny przegląd piosenek żeglarskich i szant, organizowany przez Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej odbył się po raz 28. i to o zasięgu wojewódzkim.

Szkoła techniczna o specjalizacji morskiej potrafiła zachęcić młodzież do śpiewania i okazuje się, że są wśród niej prawdziwe talenty. Zdaniem piszącego taki właśnie talent objawił się w postaci Julii Bartoś z internatu ZSO nr 4, która interpretacją i samym bezbłędnym wykonaniem dwóch szant: „Umbriaga” i „Powroty II” zachwyciła zebranych. W tej samej grupie wyróżnienie otrzymał Krzysztof Szymański z Zespołu Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, wykonując ballady „O chłopcu co się morza trochę bał” i „Stary żaglowiec”. W kategorii zespołów pierwsze miejsce zdobył Zespół ZMS Darłowo, wykonując z towarzyszeniem instrumentalistów dwie piosenki „Przechyły” oraz „Balladę o Wikingu”.

W kategorii solistek ze szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Alicja Kondzioła z Gimnazjum nr 23, wyróżnienie - Weronika Grzywacz również z tej samej szkoły, śpiewając ballady o „Chłopcach z Botawy Bay” oraz „Barbarossa”. Wśród zespołów z tej samej kategorii szkół wygrał „Slajd” z Zespołu Gimnazjów nr 5, wykonując piosenki: „Byle dalej” oraz „Kto mnie weźmie na łódkę”. Z kolei wyróżniono zespół „CDN” z Gimnazjum nr 23 - „Ballada o Wikingu” i „Gdzie ta keja”. Gimnazjum to było najliczniej reprezentowane wśród wykonawców.

W dobie, gdy w szkołach zapomniano o nauce śpiewu, przygotowanie młodzieży do występów wymagało sporo wysiłku. Tym więc większe brawa należą się nauczycielom i opiekunom poszczególnych grup i solistów. Brawa należą się również bezpośrednim organizatorom i dyrekcji centrum Barbarze Śliwińskiej, Danielowi Masłowskiemu i dyrektor technikum Elżbiecie Moskal za utrzymywanie pięknej tradycji w organizacji przeglądu, który rozrósł się do stojącego na wysokim poziomie festiwalu.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: Wśród zespołów najlepiej zaprezentowała się drużyna z Darłowa.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie