piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > „Kalmar 2016”

„Kalmar 2016”

„Kalmar 2016”
Data publikacji: 2016-03-02 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Wywietleń: 1808 121403

Nikt chyba nie spodziewał się, że ze skromnego początkowo, szkolnego festiwalu piosenek żeglarskich wyrośnie tak ciekawa impreza. Tegoroczny przegląd piosenek żeglarskich i szant, organizowany przez Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej odbył się po raz 28. i to o zasięgu wojewódzkim.

Szkoła techniczna o specjalizacji morskiej potrafiła zachęcić młodzież do śpiewania i okazuje się, że są wśród niej prawdziwe talenty. Zdaniem piszącego taki właśnie talent objawił się w postaci Julii Bartoś z internatu ZSO nr 4, która interpretacją i samym bezbłędnym wykonaniem dwóch szant: „Umbriaga” i „Powroty II” zachwyciła zebranych. W tej samej grupie wyróżnienie otrzymał Krzysztof Szymański z Zespołu Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, wykonując ballady „O chłopcu co się morza trochę bał” i „Stary żaglowiec”. W kategorii zespołów pierwsze miejsce zdobył Zespół ZMS Darłowo, wykonując z towarzyszeniem instrumentalistów dwie piosenki „Przechyły” oraz „Balladę o Wikingu”.

W kategorii solistek ze szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Alicja Kondzioła z Gimnazjum nr 23, wyróżnienie - Weronika Grzywacz również z tej samej szkoły, śpiewając ballady o „Chłopcach z Botawy Bay” oraz „Barbarossa”. Wśród zespołów z tej samej kategorii szkół wygrał „Slajd” z Zespołu Gimnazjów nr 5, wykonując piosenki: „Byle dalej” oraz „Kto mnie weźmie na łódkę”. Z kolei wyróżniono zespół „CDN” z Gimnazjum nr 23 - „Ballada o Wikingu” i „Gdzie ta keja”. Gimnazjum to było najliczniej reprezentowane wśród wykonawców.

W dobie, gdy w szkołach zapomniano o nauce śpiewu, przygotowanie młodzieży do występów wymagało sporo wysiłku. Tym więc większe brawa należą się nauczycielom i opiekunom poszczególnych grup i solistów. Brawa należą się również bezpośrednim organizatorom i dyrekcji centrum Barbarze Śliwińskiej, Danielowi Masłowskiemu i dyrektor technikum Elżbiecie Moskal za utrzymywanie pięknej tradycji w organizacji przeglądu, który rozrósł się do stojącego na wysokim poziomie festiwalu.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: Wśród zespołów najlepiej zaprezentowała się drużyna z Darłowa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie