piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pierwszy dzień wiosny pod okiem policji

Pierwszy dzień wiosny pod okiem policji

Pierwszy dzień wiosny pod okiem policji
Data publikacji: 2016-03-21 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1681 124250

W poniedziałek uczniowie szczecińskich szkół świętują nadejście wiosny. Policja zapowiada jednak, że będzie się przyglądać, czy ich rozrywki nie wchodzą w konflikt z prawem.

W wielu placówkach będą skrócone lekcje, a nauczyciele mają ciekawie zorganizować wolny czas. Część uczniów spotka się na rajdach, wycieczkach czy też wybiorą się do kina. Są jednak szkoły, w których uczniowie nie będą mieli zorganizowanego czasu wolnego poza zajęciami. Niektórzy z młodych ludzi zdecydują się tego dnia na wagary.

- Pomimo radosnej atmosfery panującej tego dnia nie wolno zapominać, że wagarowanie to jeden z przejawów demoralizacji - ocenia asp. Michał Sroka. - Uczniowie uchylający się od obowiązku szkolnego, uciekający z miejsc zamieszkania oraz ci, którzy spożywają alkohol lub zażywają środki odurzające, pod których wpływem mogą dokonywać czynów karalnych muszą mieć świadomość, że takie zachowanie jest niezgodne z prawem.

 Dlatego też 21 marca funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w ramach działań „Wiosna 2016” w sposób szczególny skupią się na osobach małoletnich, których zachowanie może naruszać przepisy. Policjanci mają częściej pojawiać się miejscach, w których przy takich okazjach zwykle gromadzi się młodzież. (k)

Fot. arch.

 

 

Komentarze

aha
kiedy w koncu policja i straz miejska zacznie karac palaczy papierosow na przystankach komunikacji miejskiej ?!! dziennie zakaz łamie kilkanaście tysiecy osób, mandat jest niby do 500zl, zadnych mandatow nie ma, a jak ktos wyciagnie piwo to od razu wjezdza radiowoz nawet z ulicy i daje mandat, zrobcie cos w koncu z tymi smierdzielami bo rak niestety tak szybko ich nie łapie i trzeba dlugo czekac az zdechna
2016-03-21 18:26:23
Krzysiek
Teraz to dzieciaki będą śledzić czy oby na lekcjach siedzą.. Nie ma poważniejszych problemów? Co za chory kraj...
2016-03-21 14:19:38
Dzieci wybiegły ze szkoły
Pójdą dzieciaki do centrów handlowych i całe ich wagary.
2016-03-21 11:21:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie