Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Pierwszy dzień wiosny pod okiem policji

Data publikacji: 21 marca 2016 r. 09:08
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Pierwszy dzień wiosny pod okiem policji
 

W poniedziałek uczniowie szczecińskich szkół świętują nadejście wiosny. Policja zapowiada jednak, że będzie się przyglądać, czy ich rozrywki nie wchodzą w konflikt z prawem.

W wielu placówkach będą skrócone lekcje, a nauczyciele mają ciekawie zorganizować wolny czas. Część uczniów spotka się na rajdach, wycieczkach czy też wybiorą się do kina. Są jednak szkoły, w których uczniowie nie będą mieli zorganizowanego czasu wolnego poza zajęciami. Niektórzy z młodych ludzi zdecydują się tego dnia na wagary.

- Pomimo radosnej atmosfery panującej tego dnia nie wolno zapominać, że wagarowanie to jeden z przejawów demoralizacji - ocenia asp. Michał Sroka. - Uczniowie uchylający się od obowiązku szkolnego, uciekający z miejsc zamieszkania oraz ci, którzy spożywają alkohol lub zażywają środki odurzające, pod których wpływem mogą dokonywać czynów karalnych muszą mieć świadomość, że takie zachowanie jest niezgodne z prawem.

 Dlatego też 21 marca funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w ramach działań „Wiosna 2016” w sposób szczególny skupią się na osobach małoletnich, których zachowanie może naruszać przepisy. Policjanci mają częściej pojawiać się miejscach, w których przy takich okazjach zwykle gromadzi się młodzież. (k)

Fot. arch.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aha
2016-03-21 18:26:23
kiedy w koncu policja i straz miejska zacznie karac palaczy papierosow na przystankach komunikacji miejskiej ?!! dziennie zakaz łamie kilkanaście tysiecy osób, mandat jest niby do 500zl, zadnych mandatow nie ma, a jak ktos wyciagnie piwo to od razu wjezdza radiowoz nawet z ulicy i daje mandat, zrobcie cos w koncu z tymi smierdzielami bo rak niestety tak szybko ich nie łapie i trzeba dlugo czekac az zdechna
Krzysiek
2016-03-21 14:19:38
Teraz to dzieciaki będą śledzić czy oby na lekcjach siedzą.. Nie ma poważniejszych problemów? Co za chory kraj...
Dzieci wybiegły ze szkoły
2016-03-21 11:21:44
Pójdą dzieciaki do centrów handlowych i całe ich wagary.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA