wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pierwszy dzień wiosny pod okiem policji

Pierwszy dzień wiosny pod okiem policji

Pierwszy dzień wiosny pod okiem policji
Data publikacji: 2016-03-21 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:21
Wywietleń: 1194 124250

W poniedziałek uczniowie szczecińskich szkół świętują nadejście wiosny. Policja zapowiada jednak, że będzie się przyglądać, czy ich rozrywki nie wchodzą w konflikt z prawem.

W wielu placówkach będą skrócone lekcje, a nauczyciele mają ciekawie zorganizować wolny czas. Część uczniów spotka się na rajdach, wycieczkach czy też wybiorą się do kina. Są jednak szkoły, w których uczniowie nie będą mieli zorganizowanego czasu wolnego poza zajęciami. Niektórzy z młodych ludzi zdecydują się tego dnia na wagary.

- Pomimo radosnej atmosfery panującej tego dnia nie wolno zapominać, że wagarowanie to jeden z przejawów demoralizacji - ocenia asp. Michał Sroka. - Uczniowie uchylający się od obowiązku szkolnego, uciekający z miejsc zamieszkania oraz ci, którzy spożywają alkohol lub zażywają środki odurzające, pod których wpływem mogą dokonywać czynów karalnych muszą mieć świadomość, że takie zachowanie jest niezgodne z prawem.

 Dlatego też 21 marca funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w ramach działań „Wiosna 2016” w sposób szczególny skupią się na osobach małoletnich, których zachowanie może naruszać przepisy. Policjanci mają częściej pojawiać się miejscach, w których przy takich okazjach zwykle gromadzi się młodzież. (k)

Fot. arch.

 

 

Komentarze

aha
kiedy w koncu policja i straz miejska zacznie karac palaczy papierosow na przystankach komunikacji miejskiej ?!! dziennie zakaz łamie kilkanaście tysiecy osób, mandat jest niby do 500zl, zadnych mandatow nie ma, a jak ktos wyciagnie piwo to od razu wjezdza radiowoz nawet z ulicy i daje mandat, zrobcie cos w koncu z tymi smierdzielami bo rak niestety tak szybko ich nie łapie i trzeba dlugo czekac az zdechna
2016-03-21 18:26:23
Krzysiek
Teraz to dzieciaki będą śledzić czy oby na lekcjach siedzą.. Nie ma poważniejszych problemów? Co za chory kraj...
2016-03-21 14:19:38
Dzieci wybiegły ze szkoły
Pójdą dzieciaki do centrów handlowych i całe ich wagary.
2016-03-21 11:21:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”