poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Kultura > „Obrazy Szczecina - Szczecin w Obrazach” w wirtualnej galerii

„Obrazy Szczecina - Szczecin w Obrazach” w wirtualnej galerii [FILM]

„Obrazy Szczecina - Szczecin w Obrazach” w wirtualnej galerii
Data publikacji: 2020-04-03 15:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-03 15:57
Wywietleń: 1095 450061

W piątek (3 kwietnia) mija 777. rocznica nadania Szczecinowi praw miejskich. Z tej wyjątkowej okazji Szczecin Floating Garden wraz z Walkowska Wydawnictwo, redakcją "Kuriera Szczecińskiego" oraz Muzeum Narodowym w Szczecinie przygotowali album „Obrazy Szczecina - Szczecin w Obrazach”. Można go obejrzeć w wirtualnej galerii.

 „Dokładnie 3 kwietnia mija 777. rocznica nadania Szczecinowi praw miejskich. Ta ważna dla naszego miasta data jest znakomitym powodem, aby mocniej zainteresować się bogatą historią Szczecina i poznać jego niepowtarzalne piękno, także to minione, które możemy już tylko zobaczyć na fotografiach czy obrazach" - napisał z tej okazji prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

"Z tej wyjątkowej okazji przygotowaliśmy dla Państwa album „Obrazy Szczecina - Szczecin w Obrazach”. Publikację zawierającą artystyczne kadry Szczecina – widziane oczami malarzy, rysowników, grafików, utrwalone ich talentem na rozmaitych podłożach: papierze, desce, płótnie – to cenne dzieła sztuki i świadectwa kunsztu ich twórców, ale również ważne, wizualne źródło wiedzy o przeszłości miasta, jego dawnym i współczesnym wyglądzie oraz skomplikowanych dziejach. Dzieła te są często także próbą opisu duszy miasta – jego genius loci.

Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną nie jesteśmy w stanie zorganizować wystawy, ani żadnych innych aktywności, podczas których moglibyśmy się spotkać, aby wspólnie wysłuchać opowieści o Szczecinie w narracji tych niezwykłych obrazów.

Niemniej, wierząc, że trzy siódemki z przypadającej na 2020 r. rocznicy nadania Szczecinowi praw miejskich, przyniosą nam wszystkim szczęście, serdecznie zapraszam do wirtualnej galerii, gdzie czeka na Państwa niecodzienna podróż przez wieki historii naszego miasta” - zachęca prezydent Piotr Krzystek.

Oprac. (ip)

Zobacz album „Obrazy Szczecina - Szczecin w Obrazach”

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie