niedziela, 07 marca 2021r.

Obejrzyj etiudę artystów Teatru Współczesnego. Na platformie VOD

Data publikacji: 2021-01-16 21:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-16 21:33
Obejrzyj etiudę artystów Teatru Współczesnego. Na platformie VOD
Fot. Teatr Współczesny w Szczecinie  

Szczeciński Teatr Współczesny pod koniec ubiegłego roku uruchomił platformę VOD. Można tu m.in. obejrzeć, bezpłatnie!, krótkie etiudy inspirowane spektaklami, nagrane przez aktorów we własnych domach podczas lockdownu i pierwszego zawieszenia funkcjonowania teatrów. Są również nowe produkcje, w tym ta nawiązująca do wzruszającego i skłaniającego do refleksji monodramu w reżyserii Arkadiusza Buszki - „Wieża z klocków”.

Scenariusz wspomnianego przedstawienia (na podstawie książki autorstwa Katarzyny Kotowskiej o adopcji) zainspirował twórców do stworzenia etiudy filmowej techniką animacji poklatkowej. To krótki, piętnastominutowy film, zrealizowany przez Magdalenę Myszkiewicz i Krzysztofa Kuźnickiego. W wideo wzięli udział: wspomniana aktorka - M. Myszkiewicz, a także - Wojciech Sandach, Magdalena Wrani-Stachowska, Adrianna Janowska-Moniuszko, Michał Przybyszewski, Rita Raider, Waldemar Jaroch i Mirosław Kałuża.

Etiudę można obejrzeć za darmo, ale trzeba się zarejestrować na platformie VOD. Jak obiecują pracownicy teatru, założenie konta zajmuje nie więcej niż dwie minuty. Na stronie internetowej tej sceny znajduje się krótka instrukcja jak to zrobić. Oto ona:

1. W prawym górnym rogu strony www.vod.wspolczesny.szczecin.pl klikamy przycisk ZALOGUJ
2. Następnie klikamy ZAŁÓŻ KONTO i wypełniamy krótki formularz (adres mailowy, imię, nazwisko, hasło, data urodzenia) oraz zaznaczamy ptaszkiem okienko przy regulaminie (zachęcamy do zapoznania się z nim). Tutaj można także od razu zapisać się do newslettera teatru, aby być zawsze na bieżąco z naszymi wydarzeniami.
3. Klikamy ZAREJESTRUJ SIĘ i już prawie gotowe!
4. Na adres mailowy podany w formularzu zostanie przesłany mail potrzebny do aktywacji konta. Należy kliknąć przycisk AKTYWUJ SWOJE KONTO – po kliknięciu zostaniemy automatycznie przeniesieni do platformy i odtąd możemy się już bezpiecznie logować na zweryfikowanym koncie.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ