Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Mozaika dla przyszłości. Wybierz się na warsztaty i spacer

Data publikacji: 17 października 2020 r. 07:51
Ostatnia aktualizacja: 17 października 2020 r. 07:51
Mozaika dla przyszłości. Wybierz się na warsztaty i spacer
 

Spacer i warsztaty w plenerze planowane są w sobotę (17 października) w ramach projektu szczecińskiej galerii "Tworzę się" - pn. „Mozaika dla przyszłości”. Przypominamy, że wiosną można było przesłać fotograficzne udokumentowanie ciekawych i ważnych detali otaczającego świata, a z nadesłanych zdjęć powstała wirtualna mozaika. Teraz odbędzie się podsumowanie tamtej akcji. Zbiórka w sobotę o godz. 12 na placu zabaw w Parku Chopina.

- Zapraszamy na podsumowanie wirtualnej akcji „Mozaika dla przyszłości”. Spotkajmy się, tym razem w realu. Porozmawiajmy o tym co było i o tym co przed nami - mówi kuratorka szczecińskiej galerii, Paulina Ratajczak. - Poznajmy się i stwórzmy coś razem! Może mozaikę z kamieni i naturalnych materiałów? Zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w akcji online, ale też nowe osoby. Warsztaty z tworzenia mozaiki poprowadzi Ela Blanka. Tworzenie to doskonały czas na rozmowy o przyszłości. Po warsztatach i wspólnym zdjęciu zapraszamy na spacer po okolicy. Wyposażeni w ramki do patrzenia, będziemy kadrować najbliższą okolicę. Każdego uczestnika spotkania, obdarujemy plakatem z mozaiką ułożoną z nadesłanych zdjęć w ramach kwietniowej akcji.

Działanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych, bez ograniczeń wiekowych. Dzieci biorą udział w warsztatach pod opieką dorosłych. Zapisy: tworzesie@gmail.com. Uczestnicy spotkania proszeni są o przyniesienie ze sobą kamyczków i kamieni. Pozostałych materiałów poszukają w parku.

- Podczas zamknięcia, w kwietniu, zaproponowaliśmy wszystkim chętnym udział w tworzeniu wirtualnej „Mozaiki dla przyszłości”. Poprosiliśmy o zdjęcia bliskich, najbliższych rzeczy, miejsc, zdarzeń i osób. To zapis wyjątkowego czasu. Gdy świat się zatrzymał. Kiedy mieliśmy moment na przemyślenia - wspomina Paulina Ratajczak. - Z fotografii można określić, co ludzi zajmowało w czasie kwarantanny i co przykuwało ich uwagę. Zorganizowaliśmy akcję ponieważ stwierdziliśmy, że czas coś zmienić, przemyśleć i od nowa ułożyć wartości. Mamy nadzieję, że wnioski, które wszyscy wyciągnęliśmy zostaną z nami na dłużej i realnie wpłyną na naszą rzeczywistość. Każdemu zdjęciu i opisowi przyjrzała się uważnie rzeźbiarka i malarka - Ela Blanka, która, zgodnie z ideą akcji, stworzyła obraz - mozaikę utkaną z nadesłanych kadrów. Tego, co obserwowaliśmy, przeżywaliśmy i co było dla nas ważne. 313 zdjęć, na których przeważa zieleń, cieliste kolory, miękkie faktury i zapachy. Niektóre ze zdjęć aż chciało się powąchać. Zapraszamy do przyjrzenia się obrazowi „Mozaika dla przyszłości”. Mamy nadzieję, że będzie nam przypominał o tym co ważne, najważniejsze.

(MON)

Na zdjęciu: To obraz pt. „Mozaika dla przyszłości”, powstały z 313 zdjęć, których autorami są: Nina W., Anna Malewicz, Bartek Musiał, Octavian, Iwona Frukacz-Wollenberg, Rafał Siedlecki, Maciek Kulbicki, Fimowa Beatmaker, Marta Greszta, Kasia Zaryczańska, Łucja Dziel, Wiola Mańkowska, Karolina z tatą, Wiesław Zacharski, Katarzyna Chalama-Pozdrowicz, Miłosz Pozdrowicz, Karolina Jarosławska, Paulina Ratajczak, Izabela Plucińska, Małgosia B., Archi Granini, Pola i Ewa, Daria Z., Tomasz G., Aleksandra Szelong, Robert z rodzicami, Filip Gacek, Łukasz W, Oliwia z mamą, Anna Brodnicka, Halina Budis, Zuzanna Rzadkowolska, Maria Buchelt, Szymon i tata, Piotrek Stankiewicz, Uczniowe SPDP w SOSW Suliszewo: Aleksandra Godos , Karolina Krystera , Dominik Olszewski, Karol Pawlak, Paulina Worach; Małgorzata Bednarek, Anna i Gabrysia Somer, Paulina Nadolna, Alicja Mazur, Kalina Czarnecka, Magdalena Czarnecka, Maja Mierzejewska, Kasia Mierzejewska, Dorota, Agnieszka, Olga Janik, Marta Gosecka, Rita Skalska, Mira Skalska, Ania Biały z Igą, Zosia, Patrycja, Michał z rodzicami, Weronika z mamą; uczniowie z Szczecin Internation School.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA