czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Kultura > Wirtualna premiera mozaiki. Zapis z czasu epidemii

Wirtualna premiera mozaiki. Zapis z czasu epidemii

Wirtualna premiera mozaiki. Zapis z czasu epidemii
Data publikacji: 2020-06-15 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-15 18:57
Wywietleń: 704 459553

Wiele tygodni temu szczecińska galeria dla dzieci „Tworzę się”, działająca przy DK 13 Muz, zaproponowała wszystkim chętnym udział w tworzeniu wirtualnej, wspólnej „Mozaiki dla przyszłości”. Trzeba było zatem przesłać zdjęcia z czasów pandemii. To mogły być fotografie przedstawiające kadr z balkonu, z podwórka czy ogrodu, z wnętrza mieszkania albo być obserwacją domowego zwierzaka bądź członka rodziny, zoomem lub odległym widokiem. Ważne było, żeby pochodziły z najbliższego otoczenia, z naszego codziennego świata. Galeria otrzymała bardzo dużo zdjęć do wykorzystania, a 15 czerwca odbyła się premiera wirtualna mozaiki - na stronie internetowej galerii oraz na facebookowym profilu instytucji.

Oto, co o wspomnianych fotografiach opowiadają organizatorzy: 250. Słownie: dwieście pięćdziesiąt. Tyle zdjęć otrzymaliśmy od Was!!! Tyle zapisów z czasu epidemii. Gdy świat się zatrzymał. Kiedy mieliśmy moment na przemyślenia. Tyle odpowiedzi na nasze zaproszenie do udziału w akcji „Mozaika dla przyszłości”. Którą zorganizowaliśmy, bo stwierdziliśmy, że czas coś zmienić, zwłaszcza w sprawie klimatu. I od nowa ułożyć wartości. 250 zdjęć bliskich, najbliższych Wam rzeczy. Kadrów, na których jest dużo zieleni, cielistych kolorów i miękkich faktur. I zapachów. Tak, tak – niektóre ze zdjęć aż chce się powąchać. Z fotografii można określić, co Was zajmowało w czasie kwarantanny i co przykuwało Waszą uwagę.

Każdemu zdjęciu i opisowi przyjrzała się uważnie artystka Ela Blanka, a następnie - zgodnie z ideą akcji - stworzyła mozaikę utkaną z przesłanych zdjęć. Na razie zostanie umieszczona w internecie, a kiedy będzie to już możliwe, planowane jest odtworzenie obrazu w świecie rzeczywistym.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie