środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Giełda sprzętu i usług dla niepełnosprawnych

Giełda sprzętu i usług dla niepełnosprawnych

Giełda sprzętu i usług dla niepełnosprawnych
Data publikacji: 2019-12-02 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04 12:45
Wywietleń: 553 430971

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach we wtorek (3 grudnia) odbędzie się Giełda Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych pn. „I Ty możesz być aktywny”. Potrwa w godz.10-14.

Giełda odbywa się z okazji przypadającego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Obędzie się w PCPR przy ul. Szkolnej 2 w Policach. W godzinach 10 – 14 będzie tam można się zaznajomić z szeroką ofertą jej uczestników, obejrzeć wystawę sprzętu rehabilitacyjnego, zbadać poziom cholesterolu i trójglicerydów, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego. Ponadto będzie można bezpłatnie wykonać badanie wzroku, słuchu, profesjonalne badanie stóp na podoskopie oraz skorzystać z konsultacji medycznych z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a także skorzystać z porad dietetyka.

Osobom niepełnosprawnym wsparcia będą udzielać: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Powiatowy Urząd Pracy i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele firm zajmujących się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i przedmiotów pomocniczych, Polski Związek Niewidomych, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni w Szczecinie, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Fundacja Szansa dla Niewidomych, Stowarzyszenie Polickie Amazonki, Fundacja Rodzina i Rozwój.

Osobom niepełnosprawnym, które ze względu na rodzaj niepełnosprawności poruszają się na wózku inwalidzkim lub przy pomocy balkonika, organizatorzy zapewniają bezpłatny transport na giełdę. Aby z niego skorzystać, należy wcześniej zadzwonić i zarezerwować przejazd pod numerem telefonu 605 313 080

Podczas Giełdy odbędzie się losowanie nagród dla uczestników.

(g)

Fot. Facebook/PCPR Police

Na zdjęciu: Tak było na ubiegłorocznej giełdzie w Policach

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie