Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością

Data publikacji: 2015-10-12 21:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością
 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska w poniedziałkowe popołudnie przyjechała do Stargardu. W gościnnych progach Państwowej Szkoły Muzycznej spotkała się z dyrektorami miejskich placówek kulturalnych oraz uczestnikami trwających właśnie warsztatów jazzowych. 

To była robocza wizyta M. Omilanowskiej w mieście nad Iną, związana z wyjazdowym posiedzeniem rządu RP. Ale jak przyznała pani minister, nie jest to ścisły związek, bo już od kwietnia br. podróżuje po Polsce i spotyka się z różnymi osobami, związanymi z kulturą. Osobiste rozmowy są dla niej bowiem bardziej owocne, niż listowna korespondencja. I nie chodzi też, jak twierdzi, o zwiedzanie miast i wsi, bo jako historyk sztuki „ma to już dawno za sobą". 

- Teraz jest to bardziej konfrontacja moich wspomnień z dzisiejszą rzeczywistością - tłumaczy Małgorzata Omilanowska. - I z reguły odnoszę przy tym pozytywne wrażenia. Muszę też przyznać, że Stargard jest miastem, które w ostatnich latach na lepsze zmieniło swoją skuteczność, jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy ministerialnych. Przez cztery lata w rozmaitych konkursach stargardzianie pozyskali ponad cztery i pół miliona złotych. Widać więc, że miejscowe środowiska nauczyły się dobrze pisać wnioski i korzystać z przyznanych pieniędzy.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego krótko omówiła również m.in. założenia przedsięwzięcia „Bardzo Młoda Kultura", wspomagającego m.in. kreatywność i edukację kulturową oraz programu finansowego wsparcia dla twórców rozmaitych dzieł artystycznych dla dzieci, aby podnieść prestiż tego zawodu. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska w towarzystwie posłanki na Sejm RP Zofii Ławrynowicz i dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie Grzegorza Konopczyńskiego. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dziwny jakiś strój ma p. minister...
2015-10-17 19:00:11
a rodzimy- żółto-niebieski, nie łaska?...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA