czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością

Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością

Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością
Data publikacji: 2015-10-12 21:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 865 28017

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska w poniedziałkowe popołudnie przyjechała do Stargardu. W gościnnych progach Państwowej Szkoły Muzycznej spotkała się z dyrektorami miejskich placówek kulturalnych oraz uczestnikami trwających właśnie warsztatów jazzowych. 

To była robocza wizyta M. Omilanowskiej w mieście nad Iną, związana z wyjazdowym posiedzeniem rządu RP. Ale jak przyznała pani minister, nie jest to ścisły związek, bo już od kwietnia br. podróżuje po Polsce i spotyka się z różnymi osobami, związanymi z kulturą. Osobiste rozmowy są dla niej bowiem bardziej owocne, niż listowna korespondencja. I nie chodzi też, jak twierdzi, o zwiedzanie miast i wsi, bo jako historyk sztuki „ma to już dawno za sobą". 

- Teraz jest to bardziej konfrontacja moich wspomnień z dzisiejszą rzeczywistością - tłumaczy Małgorzata Omilanowska. - I z reguły odnoszę przy tym pozytywne wrażenia. Muszę też przyznać, że Stargard jest miastem, które w ostatnich latach na lepsze zmieniło swoją skuteczność, jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy ministerialnych. Przez cztery lata w rozmaitych konkursach stargardzianie pozyskali ponad cztery i pół miliona złotych. Widać więc, że miejscowe środowiska nauczyły się dobrze pisać wnioski i korzystać z przyznanych pieniędzy.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego krótko omówiła również m.in. założenia przedsięwzięcia „Bardzo Młoda Kultura", wspomagającego m.in. kreatywność i edukację kulturową oraz programu finansowego wsparcia dla twórców rozmaitych dzieł artystycznych dla dzieci, aby podnieść prestiż tego zawodu. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska w towarzystwie posłanki na Sejm RP Zofii Ławrynowicz i dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie Grzegorza Konopczyńskiego. 

Komentarze

Dziwny jakiś strój ma p. minister...
a rodzimy- żółto-niebieski, nie łaska?...
2015-10-17 19:00:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie