wtorek, 11 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rząd na wyjeździe postanawia...

Rząd na wyjeździe postanawia...

Rząd na wyjeździe postanawia...
Data publikacji: 2015-10-13 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 11:56
Wywietleń: 2535 28207

W regionie przybędzie prawie 700 nowych miejsc pracy m.in. dla celników oraz w Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód. Część drogi S6, czyli zachodnia obwodnica Szczecina wreszcie została ujęta w rozporządzeniu Rady Ministrów. Ale teraz rząd będzie szukał pieniędzy na realizację tej inwestycji. To najważniejsze dla regionu i Szczecina postanowienia wtorkowych obrad Rady Ministrów w stolicy Pomorza Zachodniego.

- Podczas obrad Rady Ministrów wpisaliśmy do rozporządzenia sprawę budowy drogi S6, czyli zachodniego obejścia Szczecina. Nie była ona do tej pory ujęta w tym dokumencie. To było konieczne, żeby droga mogła powstać. Do tej pory nie było na mapie obwodnicy północno-zachodniej Szczecina, dlatego trzeba było to rozporządzenie rozszerzyć o tę drogę, którą zapisaliśmy już w tym rozporządzeniu. I to był pierwszy etap. Drugim teraz będzie szukanie finansowania na tę inwestycję. To nasze kolejne zadanie. Gdzie je znaleźć? Będziemy szukać oszczędności przy przetargach - wyjaśniała premier.

Rząd podczas swojego szczecińskiego posiedzenia zajął się także sprawą powstania Polskiej Grupy Promowej, która ma powstać z połączenia części Polskiej Żeglugi Morskiej i Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Zdaniem Ewy Kopacz, to będzie firma silna oraz konkurencyjna dla obcych przewoźników.

- Centrum Obsługi Wierzyciela, które powstało przy szczecińskiej Izbie Celnej powiększone zostanie o 80 etatów. Kolejnych 600 miejsc pracy powstanie w Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód m.in. w Stargardzie Szczecińskim i Wałczu - stwierdziła premier.©℗

(dar)

Fot.: Robert STACHNIK

Komentarze

@A O TYM NIE NAPISALIŚCIE !
Dokładnie tak! W końcu Ewka wie gdzie ma korzenie. W komunie! My też wiemy z wypowiedzi Gromosława kto organizował PO: środowisko SB, a z wypowiedzi Piskorskiego kto finansował: Niemcy.
2015-10-14 10:36:33
Boiler
Poglebienie toru wodnego,stocznia lub jakikolwiek przemysl na tych terenach i droga S6 to priorytety dla naszego regionu.Otrzymalismy obietnice ze S6 zostala ujeta w rozporzadzeniu Rady Ministrow ale nie ma na nia pieniedzy czyli jak zwykle pusta gadanina.Przez 8 lat niestety nic dla nas nie zrobila PO i mojego glosu juz nie otrzymaja.
2015-10-14 07:10:36
Patrzac na zdjecie,
A czy PO-litycy na te wszystkie swoje PO-siedzenia musza zawsze przychodzic glodni...? Przeciewz maja bardzo WYSOKIE PENSJE i jeszcze jakies tam DIETY...tak ze...??
2015-10-13 23:53:06
PO-lityczna PO-gadanka tonacej juz Platformy...!
Rzad na wyjezdzie PO-stanawia...duzo mowic a w koncu i tak malo zrobic, gdyz Platformie PO-zostal juz tylko 2 tygodnie ! !
2015-10-13 23:38:49
A O TYM NIE NAPISALIŚCIE !
Premier Kopaczna kilkanaście dni przed końcem kadencji zadbała o przywileje dla byłych esbeków i innych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL pracujących do dziś w służbach specjalnych
2015-10-13 22:11:28
Wawrzek
250 tys. Urzędników przybyło za rządów PO-PSL, Pani Premier serwuje nam dodatkowych w biednym pozbawionym Przemysłu Województwie na dodatek promuje specjalistę od jazdy pod prąd na niemieckich autostradach. No może i taki sukces trzeba zaliczyć?. Dzisiaj w TVP Info dyżurny hasbarczyk PO Witczak ordynarnie kłamał o kosztach budowy Autostrad w Polsce. Wystarczyło by przeczytał dane na Portalu -Bankier.pl. Wstyd albo robił to celowo albo tu ma nn. Ale że prowadzący nie zareagował? czy on też?
2015-10-13 19:41:04
do przedmówców
Jak można tak ciągle narzekać? Zdrowia wam nie szkoda? Zamiast cieszyć się, że przybędą miejsca pracy, że region powoli, ale mimo wszystko się rozwija, znów narzekacie? To jest po prostu chore. Jak można być aż tak toksycznymi dla otoczenia?
2015-10-13 18:21:53
Rzd na wyjeździe...
O tak. Niech ten rząd sobie wyjedzie i już nie wraca. Szkodnicy!
2015-10-13 18:06:02
roger
kto tam wpuścił tych obiboków. ale tydzień czasu wytrzymamy a potem rezerwat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015-10-13 17:59:03
pimpek11
jestem ze szczecina i mam pyt do mego mentora z PO PANA NITRASA-zaklad o malucha na chodzie ze w 2015 roku zaden tankowiec z gazem nie wplynie i nie bedzie napelniania zbiornikw!!!! Przyjmuje pan Z A K L D ????CZEKAM NA ODPOWIEDZ -JEZELI NIE- -CYKOR --I NIE GLOSUJE NA PANA!!!!!!
2015-10-13 17:57:41
antyPO
A jakiś przemysł? Obiecanki bez pokrycia...
2015-10-13 17:04:14
al
do ted'a: "Bóg chroni przed PO i tym zakłamanym , rozhisteryzowanym babsztylem" - to przejaw chrześcijańskiej miłości do bliźniego czy wyraz zakłamania i hipokryzji katola.
2015-10-13 16:47:00
@
"o 80 etatów. Kolejnych 600" Czyli etaty z budżetu . z kąd na to pieniądze ?? Oczywiście z naszych kieszeni bo raczej trudno będzie od "pyska" sobie odjąć. Kolejne 700 osób za które składka do zus nie będzie odprowadzana, za to hojną ręką bedzie wypłacana. Więc jaki 700 nowych miejsc pracy. Kłamstwo, kłamstwem pogania. Bądź mężczyzną - kobieto. Skończ już.
2015-10-13 16:26:24
Paweł
Ciekawe ilu spośród 100tys brudasów arabskich w zamian, Kopacz będzie chciała umieścić w tym województwie. "Praca" dla pasożytów celniczych i wpisanie S6 na listę, bez zagwarantowanych funduszy to jawny policzek, szczególnie w gęby jej klakierów.
2015-10-13 15:41:16
Głosuję na PiS
Z oszczędności przy przetargach miała być budowana S3, a teraz się okazuje, że S6. Czy oni w ogóle wiedzą, co wygadują? Poza tym to gadanie o oszczędnościach tylko uwidacznia ile inwestycji uwaliła ta ekipa przez 8 lat, bo co jak co ale do oszczędnych to oni nie należeli. Dobrze, że już odchodzą. Prokurator z nimi!
2015-10-13 15:36:03
OBSERWATOR
CZY FLAGI SĄ DOBRZE USTAWIONE.
2015-10-13 15:15:56
obserwator
A flagi są dobrze ustawione.
2015-10-13 15:06:27
ted
Objazdowy cyrk krzywoustej Kopaczki Smoleńskiej nawiedził Szczecin ! Niech nas Bóg chroni przed PO i tym zakłamanym , rozhisteryzowanym babsztylem !
2015-10-13 14:36:25