środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Spektakl i dwa koncerty. Nie przegap!

Spektakl i dwa koncerty. Nie przegap!

Spektakl i dwa koncerty. Nie przegap!
Data publikacji: 2015-10-15 21:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1274 28866

Peszek i syn.

Wyjątkowy spektakl będzie okazja obejrzeć już 19 października w szczecińskim Teatrze Polskim o godz. 19. To „Pojedynek" z Janem Peszkiem i jego synem, Błażejem.

„Pojedynek – zabawa w detektywa” to nowa adaptacja sztuki Anthonego Shaffera („Detektyw”) z 1971 roku. Była ona dwukrotnie ekranizowana – w 1972 roku, przez Josepha L. Mankiewicza, z Laurencem Olivierem i Michaelem Cainem w rolach głównych (obsypana Oscarami) i w 2006 roku w adaptacji Harolda Pintera, wyreżyserowana przez Kennetha Branagha, z Judem Law i ponownie Michaelem Cainem (znana jako „Pojedynek”).

O czym jest ta opowieść? Oto pisarz Andrew Wyke, zaprasza do swojego domu aktora Milo Tindla. Z pozoru niewinne spotkanie zamienia się w pozbawianą reguł grę, którą Andrew i Milo toczą między sobą. W tej grze wszystko jest możliwe. Para wyrafinowanych graczy zastawia sieć pułapek, w które wpada zarówno widz, jak i policja prowadząca śledztwo...
Bilety na to wydarzenie można nabyć na portalu Bilety.fm oraz w kasie Teatru Polskiego (kasa czynna od wtorku do piątku w godz. 9-19.30, w soboty i niedziele w godz. 16-19.30), zamówienia grupowe oraz zapytania do organizatora pod numerem tel. 660 860 777, 518 522 581, biuro@monolitart.com.pl.

After Blues

Szczeciński zespół After Blues obchodzi w tym roku 35-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji 24 bm. w „Słowianinie" odbędzie się „Koncert dla przyjaciół", o godz. 19. Nasza redakcja objęła patronatem to wydarzenie.

Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. After Blues był nominowany do prestiżowych nagród: Fryderyki i Superjedynki. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami. 

Podczas koncertu jubileuszowego wystąpią zaproszeni goście z Polski i Hamburga (m.in. byli członkowie zespołu), Maciek Czaczyk, Agnieszka Twardowska, Marek Piekarczyk z zespołem. Prowadzenie koncertu: Szymon Kaczmarek, Marek Jakubowski i Piotr Baron. 
Koncert dofinansowany przez Miasto Szczecin.

Bukartyk

Piotr Bukartyk wystąpi w Szczecinie, w tutejszym teatrze „Pleciuga" - 25 października, o godz. 19. Artysta powraca z nowym albumem. Najnowszy krążek artysty nosi tytuł „Kup sobie psa” a jej oficjalny singiel bardzo długo gościł w pierwszej dziesiątce listy przebojów Trójki.

Sam autor o swoim krążku opowiada tak: „Ta płyta jest relacją z podróży, dlatego nadaje się do słuchania w samochodzie. Przy okazji zdradza mój wiek, bo podróż trwa już jakiś czas i świat za szybą wygląda inaczej niż kiedyś. Mimo słabnącego wzroku łudzę się, że teraz widzę więcej, dlatego dajcie znać, co o tym myślicie, bo przecież patrzymy na to samo”.

Od wielu lat twórczość Bukartyka można spotkać co piątek w porannej audycji Wojciecha Manna w Trójce - śpiewa napisane dzień wcześniej piosenki-felietony. ©℗
(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy