Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Spektakl i dwa koncerty. Nie przegap!

Data publikacji: 2015-10-15 21:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Spektakl i dwa koncerty. Nie przegap!
 

Peszek i syn.

Wyjątkowy spektakl będzie okazja obejrzeć już 19 października w szczecińskim Teatrze Polskim o godz. 19. To „Pojedynek" z Janem Peszkiem i jego synem, Błażejem.

„Pojedynek – zabawa w detektywa” to nowa adaptacja sztuki Anthonego Shaffera („Detektyw”) z 1971 roku. Była ona dwukrotnie ekranizowana – w 1972 roku, przez Josepha L. Mankiewicza, z Laurencem Olivierem i Michaelem Cainem w rolach głównych (obsypana Oscarami) i w 2006 roku w adaptacji Harolda Pintera, wyreżyserowana przez Kennetha Branagha, z Judem Law i ponownie Michaelem Cainem (znana jako „Pojedynek”).

O czym jest ta opowieść? Oto pisarz Andrew Wyke, zaprasza do swojego domu aktora Milo Tindla. Z pozoru niewinne spotkanie zamienia się w pozbawianą reguł grę, którą Andrew i Milo toczą między sobą. W tej grze wszystko jest możliwe. Para wyrafinowanych graczy zastawia sieć pułapek, w które wpada zarówno widz, jak i policja prowadząca śledztwo...
Bilety na to wydarzenie można nabyć na portalu Bilety.fm oraz w kasie Teatru Polskiego (kasa czynna od wtorku do piątku w godz. 9-19.30, w soboty i niedziele w godz. 16-19.30), zamówienia grupowe oraz zapytania do organizatora pod numerem tel. 660 860 777, 518 522 581, biuro@monolitart.com.pl.

After Blues

Szczeciński zespół After Blues obchodzi w tym roku 35-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji 24 bm. w „Słowianinie" odbędzie się „Koncert dla przyjaciół", o godz. 19. Nasza redakcja objęła patronatem to wydarzenie.

Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. After Blues był nominowany do prestiżowych nagród: Fryderyki i Superjedynki. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami. 

Podczas koncertu jubileuszowego wystąpią zaproszeni goście z Polski i Hamburga (m.in. byli członkowie zespołu), Maciek Czaczyk, Agnieszka Twardowska, Marek Piekarczyk z zespołem. Prowadzenie koncertu: Szymon Kaczmarek, Marek Jakubowski i Piotr Baron. 
Koncert dofinansowany przez Miasto Szczecin.

Bukartyk

Piotr Bukartyk wystąpi w Szczecinie, w tutejszym teatrze „Pleciuga" - 25 października, o godz. 19. Artysta powraca z nowym albumem. Najnowszy krążek artysty nosi tytuł „Kup sobie psa” a jej oficjalny singiel bardzo długo gościł w pierwszej dziesiątce listy przebojów Trójki.

Sam autor o swoim krążku opowiada tak: „Ta płyta jest relacją z podróży, dlatego nadaje się do słuchania w samochodzie. Przy okazji zdradza mój wiek, bo podróż trwa już jakiś czas i świat za szybą wygląda inaczej niż kiedyś. Mimo słabnącego wzroku łudzę się, że teraz widzę więcej, dlatego dajcie znać, co o tym myślicie, bo przecież patrzymy na to samo”.

Od wielu lat twórczość Bukartyka można spotkać co piątek w porannej audycji Wojciecha Manna w Trójce - śpiewa napisane dzień wcześniej piosenki-felietony. ©℗
(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA