Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Koncert w atmosferze dobroci. Swingująca muza i serca dla zwierzaków

Data publikacji: 09 lutego 2024 r. 08:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lutego 2024 r. 08:26
Koncert w atmosferze dobroci. Swingująca muza i serca dla zwierzaków
 

„Jednym głosem dla zwierzaków” – to tytuł koncertu charytatywnego na rzecz czworonożnych rezydentów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Zapowiadany jako „wieczór magii dźwięków i dobrej woli” – odbędzie się już na najbliższy piątek (9 lutego).

Główną gwiazdą koncertu będzie saksofonista jazzowy Sylwester Ostrowski oraz jego ekipa „One Voice”.

– To teraz muzyk o statusie gwiazdy: band leader i producent muzyczny, mający na koncie liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Fryderyka (Polish Gramy) za produkcję płyty Piotra Wojtasika pt „Circle”. Jest również laureatem nagrody artystycznej Szczecina, który za działania na rzecz utworzenia Akademii Sztuki w naszym mieście został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem: „Zasłużony dla Kultury Polskiej” – mówi Ewa Mrugowska, kierująca szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. – Grał z legendami jazzu i na wielkich scenach. Natomiast ja pamiętam go jednak jako młodego artystę, który pięknie grał na saksofonie jazzowe standardy w trakcie wernisażu promującego pierwsze wydanie kalendarza schroniska pt. „Znani – bezimiennym”. Już wówczas, a było to w 2004 r., wspierał charytatywne działania na rzecz naszych bezdomniaków.

Podobnie będzie tym razem. Choć wstęp na koncert – pt. „Jednym głosem dla zwierzaków” – będzie bezpłatny, to jego celem jest zbiórka darów na rzecz podopiecznych placówki przy ul. Zwierzęcy Zakątek.

– Przygotujcie się na muzyczną ucztę dla duszy i serca, gdzie znane, lubiane i swingujące przeboje połączą się z miłością do zwierząt. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko dostarczy niezapomnianych emocji muzycznych, ale również pomoże bezdomnym zwierzakom w potrzebie – zachęcają organizatorzy wydarzenia. – Wejście jest bezpłatne, ale serdecznie zachęcamy do przyniesienia drobnego upominku dla podopiecznych schroniska: karmy, koców, zabawek. Nawet mała pomoc może sprawić, że życie tych zwierzaków stanie się lepsze!

Koncert charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt odbędzie się w najbliższy piątek (9 lutego), w auli na pierwszym piętrze Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 64. Początek – godz. 18. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA