Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Koncert gorących serc. Uczniowie XIV LO dla hospicjum

Data publikacji: 10 stycznia 2023 r. 22:35
Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2023 r. 23:35
Koncert gorących serc. Uczniowie XIV LO dla hospicjum
Fot. Elżbieta Kubera  

Śpiewali kolędy, grali świąteczne utwory, recytowali poezje, a przy okazji prowadzili zbiórkę funduszy na rzecz  podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Uczniowie i ich nauczyciele z XIV LO w Szczecinie we wtorkowy (10 stycznia) wieczór zorganizowali wyjątkowy VIII Koncert Charytatywny.

Wypełniony publicznością po brzegi Jazzment Klub uświadomił szczecinianom, jak potrzebne i ważne są takie wydarzenia.

- Idea koncertu narodziła się dziesięć lat temu, lecz przez ostatnie dwa lata nie odbywał się on z powodu pandemii - powiedziała Anna Kowalczyk, dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi. -  Istotne jest żeby w młodym człowieku obudzić potrzebę niesienia pomocy. A nie ma większej pomocy od niesienia jej tym wszystkim, którzy w żaden sposób sami sobie pomóc nie mogą.

Młodzi, utalentowani ludzie pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali duże artystycznie wydarzenie, na które złożyły się utwory instrumentalne, recytacje, kolędy i piosenki. Jako gwiazda wieczoru gościnnie wystąpiła Olga Adamska, znana aktorka Teatru Polskiego. Uczennice zbierały datki do puszek, a na kiermaszu można było nabyć słodkie wypieki. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na potrzeby hospicjum.

(el)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA