Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Andrzejkowi Przyjaciele. Wyjątkowy koncert charytatywny

Data publikacji: 30 listopada 2023 r. 16:39
Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2023 r. 17:39
Andrzejkowi Przyjaciele. Wyjątkowy koncert charytatywny
Fot. archiwum  

Andrzej Stachórski, znakomity szczeciński stroiciel fortepianów, który uległ wypadkowi, będzie beneficjentem charytatywnej imprezy, jaką zaplanowano na piątek 1 grudnia w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie. Zbiórka ma na celu wsparcie jego leczenia i rehabilitacji. W koncercie wezmą udział artyści, stroiciele fortepianów, lutnicy, uczniowie szczecińskich szkół muzycznych oraz przyjaciele i sąsiedzi.

Uroczystego powitania przybyłych dokona Ryszard Słowicki, poeta, kompozytor, pieśniarz, znawca i miłośnik muzyki. W trakcie przedstawi sylwetkę Andrzeja Stachórskiego i opowie m.in. o znaczeniu rzemiosła stroicieli jako elementu niezbędnego dla utrzymania muzyki na najwyższym poziomie. Osobistymi historiami o Andrzeju Stachórskim podzielą się również jego przyjaciele - w tym stroiciele, muzycy i artyści. 

Organizatorzy zapowiadają, że ten wyjątkowy koncert jest nie tylko hołdem dla jednego człowieka, ale również świętem muzyki i wspólnoty, która się wokół niej tworzy. Wieczór rozpocznie preludium muzyczne w wykonaniu „Cafe Jazz Event”. Zespół wprowadzi uczestników w wyjątkowy nastrój za pomocą swobodnych rytmów swinga.  

Wśród wykonawców usłyszymy m.in. Patryka Matwiejczuka i Andrzeja Szpaka oraz wielu innych szczecińskich artystów. Nie zabraknie również uczniów szczecińskich szkół muzycznych, którzy zaprezentują swoje umiejętności. Ich występy będą świadectwem przyszłości muzyki klasycznej i znaczenia edukacji muzycznej. Młodzi instrumentaliści i ich występy będą pokazem pasji, talentu i ciężkiej pracy, które są nieodzowne na drodze do muzycznej doskonałości.

Podczas koncertu zostanie również przedstawiona niezwykle bogata fortepianowa historia Szczecina. Będzie to fascynująca podróż w czasie ukazująca, jak miasto i jego muzycy wpłynęli na kształtowanie się kultury muzycznej.

„Andrzejkowi Przyjaciele” – koncert charytatywny w najbliższy piątek o godz.18, Sala Kominkowa Domu Kultury 13 Muz. Wstęp wolny.©℗

Krzysztof ŻURAWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA