piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Fortepian i filmowe emocje. Występ z filharmonii

Fortepian i filmowe emocje. Występ z filharmonii

Fortepian i filmowe emocje. Występ z filharmonii
Data publikacji: 2020-05-31 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-31 19:20
Wywietleń: 402 457390

Pianista Aleksander Dębicz wystąpi w niedzielnym koncercie online szczecińskiej filharmonii. To będzie koncert pt. "Cinematic piano". Początek o godz. 19 - na kanałach "lodowego pałacu" w serwisach Facebook i YouTube.

Podczas wieczoru zabrzmią utwory nawiązujące do muzyki filmowej oraz zupełnie nowe kompozycje zostały zarejestrowane w złotej sali filharmonii. Będą to m.in. utwory z wydanej w 2015 roku debiutanckiej płyty artysty - „Cinematic Piano”, czyli melodie inspirowanych sztuką filmową.

Aleksander Dębicz jest jednym z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia oraz kompozytorem, wykonującym zarówno repertuar klasyczny, jak i jazzowo - rozrywkowy. W obszarze jego zainteresowań ważne miejsce zajmuje też muzyka filmowa i improwizacja, o czym świadczy między innymi pierwsza nagroda w konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest (w 2013 roku). Artysta komponuje też muzykę do słuchowisk i przedstawień teatralnych.

- Od dłuższego czasu uważam, że we współczesnej muzyce najwięcej do zaoferowania mają kompozycje tworzone do filmów - mówi Aleksander Dębicz. - Tak jak w poprzednich epokach kompozytorzy pisali arcydzieła na zamówienia dworów królewskich, tak dzisiaj naturalnym polem działalności kompozytorskiej jest kino.

(MON)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie