sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Filharmonia nie skorzysta z odmrożenia. Bez koncertów do końca czerwca

Filharmonia nie skorzysta z odmrożenia. Bez koncertów do końca czerwca

Filharmonia nie skorzysta z odmrożenia. Bez koncertów do końca czerwca
Data publikacji: 2020-05-27 15:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-28 11:30
Wywietleń: 779 456991

Szczecińska filharmonia właśnie ogłosiła, iż w tym sezonie artystycznym, czyli do końca czerwca, w "lodowym pałacu" nie odbędą się koncerty, ani żadne inne wydarzenia z udziałem publiczności. Od 8 czerwca w budynku będzie czynna kasa, zatem będzie można osobiście zwrócić zakupione wcześniej bilety.

W środę (27 bm.) na konferencji prasowej minister kultury Piotr Gliński poinformował, iż od 6 czerwca wprowadzona zostanie możliwość "odmrożenia funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii, audytoriów w domach kultury i cyrków". Jak zaznaczył szef resortu, są jednak dwa podstawowe wymogi: "Wypełniamy pojemność widowni do 50 proc., tak żeby jednak ten kontakt był rozluźniony, żeby zachować wymogi sanitarne, oraz nosimy maseczki (...). Niestety, nie możemy w tej chwili określić daty, tak jak powiedział pan premier, pełnego odmrożenia i funkcjonowania tak, jakby tej epidemii nie było. My wciąż wypłaszczamy przecież krzywą " - oto słowa ministra.

Do kiedy zamknięta Filharmonia Szczecińska?

Z możliwości "odmrożenia" nie zdecydowała się skorzystać szczecińska filharmonia.

- W związku z dynamicznie zmieniającymi się uwarunkowaniami i wytycznymi zdecydowaliśmy, że w trwającym sezonie artystycznym (czyli do końca czerwca) w budynku filharmonii nie będą odbywały się koncerty z udziałem publiczności. Wydarzenia zaplanowane na czerwiec nie odbędą się - poinformowała nas Katarzyna Plater - Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. - Wszystkie osoby, które kupiły bilety na koncerty, których organizatorem jest filharmonia, zaplanowane od 11 marca do 30 czerwca 2020 roku będą mogły dokonać zwrotu. Kasa filharmonii będzie czynna od 8 czerwca, od poniedziałku do piątku w godzinach 11 - 18. Tymczasem zachęcamy do pozostania z nami przez kanały w serwisach YouTube i Facebook.

Jak zwrócić bilety do Filharmonii Szczecińskiej? 

I jeszcze ważne informacja dotyczące zwrotu biletów.

- Osoby, które kupiły bilety drogą elektroniczną przez stronę filharmonia.szczecin.pl, otrzymają automatycznie zwrot środków na konto, z którego zakup został opłacony. W razie pytań prosimy o kontakt z kasą filharmonii przez adres mailowy: kasa@filharmonia.szczecin.pl - informuje rzecznika instytucji. - Osoby, które kupiły bilety w kasie filharmonii, mogą zwrócić je wyłącznie w miejscu zakupu. Z tego względu kasa filharmonii zostanie otwarta - zwrotów będzie można dokonywać od 8 czerwca do 8 lipca. W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego podczas dokonywania zwrotów biletów w budynku filharmonii będzie konieczne będzie dostosowanie się do nowych zaleceń sanitarnych.

(MON)

Fot. filharmonia.szczecin.pl

Komentarze

zazeł
Chyba im się skrzypce zeschły i smyczki rozstroiły.
2020-05-28 11:18:25
Wojti
Dobrze, że im nie dali.
2020-05-27 16:45:09
Daria
Dostają od rządu po 3 mln rocznie dofinansowania. Mało im? Jakoś tym się nie chwalą.
2020-05-27 16:43:43
show must go on
Jestem niepocieszony, liczyłem na koncert "Sklepu z Ptasimi Kuprami". Mogliby chociaż jakąś dyskotekę zorganizować i konkurs tańca na rurze dla strażaków.
2020-05-27 16:28:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie