sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Film za filmem

Film za filmem

Film za filmem
Data publikacji: 2015-10-21 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1045 30220

Jesteśmy na półmetku Szczecin European Film Festival. Od piątku prezentowane będą filmy konkursu europejskiego

Czwartkowy program SEFF rozpocznie się o godz. 12 w Studiu S1 Radia Szczecin (al. Wojska Polskiego 73) od prezentacji filmu „Father0" Konrada Pachciarka, w którym występuje młodzież z grupy artystycznej ArtCrew, działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Film opowiada o młodych ludziach, w życiu których mocne piętno odcisnęły trudne relacje z ojcami. Sami próbują się z nimi zmierzyć, a niektórzy także dorosnąć do ojcostwa, do którego w żaden sposób nie zostali przygotowani. Wstęp wolny.

O godz. 18 również w S1 wraz z Tomaszem Raczkiem (na zdjęciu) i Bartoszem Wójcikiem podejmiemy dyskusję na temat granicy pomiędzy filmem a innymi gałęziami sztuk wizualnych i nowymi technologiami. Spotkanie będzie ilustrowane pokazami fragmentów filmów. Wstęp 15 zł.

O godz. 19 w Akademii Sztuki (pl. Orła Białego 2, Szczecin) zagra zespół Jackpot, który będzie świętował premierę płyty „Historie wielkiej wagi". Wstęp wolny.

Od godz. 20 w S1 druga część retrospektywy twórczości Józefa Robakowskiego, jednego z najważniejszych polskich artystów współczesnych. Wstęp wolny.

Od godz. 21 w Cesky Film (al. Jana Pawła II 3-4) dalsza część cyklu „Znani ludzie - Historie prawdziwe w filmie". Tym razem będą to sylwetki Adama Smitha i Nelsona Mandeli. Wstęp wolny. Od piątku w Akademii Sztuki (g. 17.30 i 20) rozpoczną się pokazy Konkursu Europejskiego. Wstęp 10 zł na każdy blok. Pełny program

(szymw) 

Fot. Robert STACHNIK (arch.)     

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”