wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Cyberkultura w natarciu

Cyberkultura w natarciu

Cyberkultura w natarciu
Data publikacji: 2015-10-15 17:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 1156 28726

Cały następny weekend upłynie w Szczecinie pod znakiem nowoczesnych technologii. Od piątku do niedzieli (23-25 października), w 13 Muzach trwać będzie festiwal digital_ia. W jego programie są warsztaty, wystawy, koncerty i debaty. 

W przedsięwzięciu udział wezmą kreatorzy cyberkultury z dziewięciu krajów i trzech kontynentów: Europy, Azji i Ameryki Południowej. Bardzo mocnym punktem może okazać się debata „Design(ing) Future", poświęcona miastom i ich zmianom przez sztukę (23 października, godz. 13.33). Udział w niej wezmą kuratorzy centrów sztuki m.in. z Polski, Tajlandii, Malezji i Indii.

Sam festiwal to przede wszystkim wystawa główna „re_manufact", złożona z 13 instalacji multimedialnych, łączących nowoczesna technikę, video-art, media społecznościowe, iluzje optyczne i instalacje dźwiękowe. Publiczność festiwalu obejrzy też prace czterech laureatów międzynarodowego konkursu (będzie wśród nich szczecinianka Ola Zielińska) i czterech norweskich artystów, których do udziału w szczecińskiej imprezie wytypowali organizatorzy Festiwalu Piksel w Bergen, partnerzy digital_iów.

Przygotowana została również bogata oferta warsztatów i koncertów. Przedstawionych zostanie także 18 animacji z Ars Electronika Animation Festival w Linzu, jednego z najważniejszych tego typu przedsięwzięć na świecie. Atrakcyjnie wyglądają też propozycje dla najmłodszych: będą oni mogli wziąć udział w konstruowaniu robotów i grze na żywo.

Na wszystkie imprezy festiwalu digital_ia - wstęp wolny. ©℗

(kas)

Na zdjęciu:Pracę Chiary Passa zobaczyć można będzie podczas festiwalowych wystaw

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie