sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Szczecinskie święto filmu

Szczecinskie święto filmu

Szczecinskie święto filmu
Data publikacji: 2015-10-12 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 1437 27874

Zbliża się Szczecin European Film Festival. Dokumenty nagradzane na najważniejszych światowych przeglądach, najnowsze produkcje z Polski i Europy, spotkania z twórcami. Program wydarzenia jest bardzo bogaty.   

W sobotę startuje Szczecin European Film Festival. Pierwszym festiwalowym pokazem będzie prezentacja filmu „Mrożek. Życie warte jest życia" (godz. 19, Filharmonia Szczecińska), który zostanie poprzedzony (godz. 18) wernisażem wystawy fotograficznej o tym samym tytule. Autorem obu jest Paweł Chara, pełniący funkcję osobistego sekretarza Mrożka za życia pisarza, a dziś prezes Fundacji im. Sławomira Mrożka. Wstęp wolny.

- Mrożek miał opinię gbura, człowieka zamkniętego. Jeżeli ktoś jest przekonany, że taki właśnie był, będzie mile rozczarowany, gdy zobaczy ten film - mówi Konrad Wojtyła z Fundacji im. Sławomira Mrożka. 

W niedzielę w Cesky Film (al. Jana Pawła II 3-4) o godz. 18 „Młode Kino Niemieckie", czyli prezentacja sześciu krótkich filmów nagradzanych m.in. na przeglądach w Rostocku i Dreźnie. O godz.  19. Zachodniopomorskie Shorty, na które złożą się krótkie formy zrealizowane przez lokalnych twórców (wstęp wolny). O godz. 20 w Ośrodku Teatralnym Kana pokaz dorobku filmowego studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. 

Podczas tegorocznego SEFF trwać będzie cykl „Najlepsze Filmy Świata". Zobaczymy m.in. „Taxi Teheran", „Naked Island", „Cobain:Montage of Heck". Warto je obejrzeć choćby po to, aby przekonać się, czy filmy nagradzane na IDFA, Berlinale czy na Sundance zasługują na te nagrody, czy być może są przereklamowane.

Od piątku (23 października) do niedzieli (25 października) prezentowane będą filmy zakwalifikowane do Konkursu Europejskiego. W sześciu blokach zobaczymy 32 filmy. Z kolei 25 października pokazanych zostanie dziesięć tytułów w Konkursie Polskim. Pełny program SEFF znajduje się na www.europeanfilmfestival.szczecin.pl.©℗

(szymw)

 

Komentarze

Maksa
Nudy, nudy. Nudy, nudy...
2015-10-12 20:43:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie