sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Koncert online z filharmonii. Zabrzmi muzyka Szostakowicza i Bacewicz

Koncert online z filharmonii. Zabrzmi muzyka Szostakowicza i Bacewicz

Koncert online z filharmonii. Zabrzmi muzyka Szostakowicza i Bacewicz
Data publikacji: 2020-05-24 12:52
Wywietleń: 510 456067

Muzyka Grażyny Bacewicz i Dymitra Szostakowicza zabrzmi podczas niedzielnego koncertu online ze szczecińskiej filharmonii. Wystąpi Karłowicz Quartet tej instytucji, w składzie: Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska - skrzypce, Karolina Hyla-Wybraniec - skrzypce, Magdalena Micke - altówka i Klara Świdrów - wiolonczela. Początek występu o godz. 19. Koncert będzie można śledzić na kanałach filharmonii w serwisach - Facebook i YouTube.

Artystki wykonają VIII Kwartet smyczkowy c-moll op. 110 Szostakowicza oraz Kwartet smyczkowy nr 4 Bacewicz. O pierwszym z utworów kompozytor tak napisał w jednym z listów: "Rozmyślałem o tym, że jak kiedyś umrę, to nikt chyba nie napisze utworu poświęconego mojej pamięci. Dlatego postanowiłem takowy skomponować. Można by na jego okładce napisać: „Poświęcony pamięci autora tego kwartetu”.

Jak wypadnie zestawienie Kwartetów dwojga wielkich kompozytorskich nazwisk w wykonaniu współczesnych wykonawczyń? Przekonamy się w niedzielę!

Karłowicz Quartet powstał we wrześniu 2017 roku. W skład zespołu wchodzą absolwentki najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Swoje doświadczenie kameralne zdobywały pod kierunkiem wybitnych kameralistów z zespołów, takich jak Royal String Quartet, Scharoun Ensemble, Apollon Musagete Quartett, Kwartet Śląski, Kwartet Wilanów, Alban Berg Quartet, Altenberg Trio. Aktywnie uczestniczą w życiu artystycznym Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W swoim repertuarze posiadają najwybitniejsze dzieła muzyki klasycznej, nie stroniąc przy tym od muzyki rozrywkowej i filmowej.

(MON)

Fot. Archiwum Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie