Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

„Erotyki” i teatralne improwizacje. Sylwester w Starej Rzeźni

Data publikacji: 2019-12-31 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-31 12:56
„Erotyki” i teatralne improwizacje. Sylwester w Starej Rzeźni
 

Są jeszcze miejsca na Teatralnego Sylwestra w Starej Rzeźni. Początek o godz.19.

Organizatorami wieczoru sylwestrowego są Fundacja Kultury West & Art oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Z wielu powodów będzie to wyjątkowe rozpoczęcie i pożegnanie roku:

- Staramy się wejść w nowy rok z humorem, o co zadbają przedstawiciele Teatru Piwnica przy Krypcie, ale warto również pamiętać o nowej sztuce Marka Żerańskiego, która dotychczas do zobaczenia była zaledwie kilka razy. Będzie radośnie, optymistycznie, z humorem. Tak powinno żegnać się mijający rok. Chcemy, żeby Teatralny Sylwester był wydarzeniem z klasą – zapowiada Piotr Ochman z Fundacji Kultury West & Art.

Stara Rzeźnia w marcu kończy 5 lat. Od początku istnienia zawsze hucznie żegnano w niej kolejny rok. Raz w towarzystwie bluesowych przebojów przy akompaniamencie grupy Kraków Street Band, innym razem w rytmie tanga. Jak będzie tym razem? Będzie teatralnie.

- Proponujemy na początek „Impro z Krypty”, doskonały teatr improwizacyjny, który ma swoją siedzibę w Zamku Książąt Pomorskich. Będzie zabawnie, nieprzewidywalnie, bardzo przebojowo, bo aktorzy i aktorki występujący w Piwnicy przy Krypcie podczas swoich przedstawień dają z siebie wszystko i doskonale się bawią trudną sztuką, jaką jest improwizacja. Gwarantujemy, że cała widownia będzie w to niezwykłe show zaangażowana – mówi Piotr Ochman.
Na sylwestra Marek Żerański zaproponuje zaś „Erotyki”?

- Erotyki to subiektywny wybór i przegląd poezji oraz fraszek od staropolskich utworów po współczesną twórczość polskich artystów słowa. Wenusowe szlaki przemierzymy w sylwestrowy wieczór w luźnej atmosferze zgłębiając rymy swawolne, wszeteczne i niezawstydane. Będziemy zatem inaugurować karnawał tym, co każdemu najbliższe w tonie swobodnym, w towarzystwie żywej muzyki z nadzieją na udział szanownej publiczności w dokonywaniu tegoż wieczoru wyborów czytelniczych – zapowiada Marek Żerański.

W antrakcie odbędą się licytacje dla Mai Tucholskiej, dziewczynki, która zmaga się z ciężkim zespołem wad wrodzonych. To na jej rzecz w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zorganizowano charytatywną „Gwiazdkę nad Łasztownią”.

Bilety na Teatralnego Sylwestra w Starej Rzeźni są jeszcze dostępne.

PROGRAM:
Spektakl „Impro z Krypty” - Sylwestrowa improwizacja, jedyna i nieprzewidywalna!
antrakt  „Uszko Mai” - Aukcja charytatywna Stowarzyszenia Progressum
Spektakl Marek Żerański – „Erotyki” przy muzyce na żywo ze Szczecińskiej Filharmonii

POCZĘSTUNEK – przekąski, zimne oraz ciepłe napoje, kieliszek wina oraz lampka szampana

Informacja / Bilety tel.606 364 720

(ip)

Fot. Piotr Nykowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA