Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Po nowojorskim sukcesie monodram „Nadbagaż" zostanie pokazany w Szczecinie

Data publikacji: 2019-12-08 19:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-09 17:51
Po nowojorskim sukcesie monodram „Nadbagaż" zostanie pokazany w Szczecinie
 

Po nowojorskich pokazach (z sukcesem!) monodramu „Nadbagaż", teraz szczecińska publiczność będzie miała okazję obejrzeć ten niezwykły spektakl - już w środę (11 grudnia) w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia o godz. 19. Wystąpi Karolina Miłkowska-Prorok.

O czym jest ten monodram? Oddajmy głos artystom: Każdy z nas dźwiga codziennie jakiś „nadbagaż” … - doświadczeń, przeżyć, wspomnień i planów. Co kryje w sobie walizka bohaterki monodramu, która po trzydziestu latach emigracji wraca do Polski? Okazuje się, że jest tak pojemna, jak serce, przechowujące najpiękniejsze skarby beztroskiego dzieciństwa. Bohaterka wyciąga z walizki różne rekwizyty, z których zbudowana jest jej przeszłość, i krok po kroku odkrywa przed widzami swoją historię, złożoną z tęsknoty za bliskimi i niezgody na porzucenie starego, bezpiecznego świata. Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością oraz próba znalezienia swojego miejsca na świecie – czy po trzydziestu latach można jeszcze odnaleźć dom, w którym zostało nasze dzieciństwo? Co było przed ’89 większym tchórzostwem albo większą odwagą – zostać w Polsce czy uciec za granicę? A wszystko to przefiltrowane przez wspomnienia dziewczynki, która jako dorosła kobieta, po trzydziestu latach wybiera się w podróż do Polski, czyli w głąb samej siebie".

Warto dodać, że monodram miał swoją premierę w październiku tego roku. Organizatorem szczecińskiego pokazu jest „Kultura ze Smakiem - Impresariat Artystyczny".

(MON)

Fot. materiały organizatora

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA