piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Kultura > A zwycięzcą jest? Okryjbida!

A zwycięzcą jest? Okryjbida!

A zwycięzcą jest? Okryjbida!
Data publikacji: 2015-09-20 11:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1908 22338

Szczeciński duet Okryjbida został zwycięzcą Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia! Werdykt w sobotni wieczór ogłosiło jury przeglądu, któremu przewodniczyła Katarzyna Nosowska.

Finał konkursu odbył się hali Azoty Arena w Szczecinie. W piątek jury wyznaczyło trzech laureatów konkursu spośród dziesięciu uczestników, którzy właśnie w piatek brali udział w przesłuchaniach odbywających się w klubie Hormon. Komisja w składzie: Katarzyna Nosowska, Piotr Metz, Paweł Krawczyk, Krzysztof Dominik, Przemysław Thiele wyróżniła zespoły: Tsar (Szczecin), Bovska (Warszawa) i Okryjbida (Szczecin). Zwycięzcą została ostatnia z grup, którą dodatkowo uhonorowano także nagrodą przekazaną przez Muzeum Piosenki Polskiej za najlepszą polskojęzyczną piosenkę. - Powiem truizm, ale jesteśmy kompletnie zaskoczeni, zupełnie nie spodziewaliśmy się, że zwyciężymy - mówi Krzysztof Baranowski z Okryjbidy. - Ten zespół ma kompletą wizję siebie. Docenieliśmy jego indywidualne podejście do twórczości, choć podkreślam, że nie był to łatwy wybór, bo konkurs stał na bardzo wysokim poziomie - wyjaśnia Piotr Metz.

(szymw)

Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii

***

Pełną relację z Festiwalu Młodych Talentów czytaj w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera" i e-wydaniu.

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Okryjbida to najlepszy zespół tegorocznego Festiwalu Młodych Talentów-Nowa Energia.

Komentarze

Goran
Krzysiu - -Gratulacje !!!
2015-09-21 13:18:26
słuchacz Łukasz
ten wokal wystarcza za całą orkiestrę, z przyjemnością poproszę więcej.
2015-09-20 15:33:37
Czytelnik Łukasz
Energia? Nowa? Takiego smętnego szajsu dawno nie słyszałem. Nazwa duetu w 100% trafna! BEZ-NA-DZIE-JA. Nie umywacie się do pamiętnego festiwalu z lat 60.
2015-09-20 09:32:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”