Czwartek 02 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Do Muzeum Narodowego można się wybrać od czwartku. Czynne wszystkie budynki, poza Przełomami

Data publikacji: 2021-05-06 06:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-06 06:36
Do Muzeum Narodowego można się wybrać od czwartku. Czynne wszystkie budynki, poza Przełomami
Fot. Michał Wojtarowicz  

Muzeum Narodowe w Szczecinie od 6 maja ponownie zaprasza do świata sztuki i historii - będzie czynne od czwartku do niedzieli w godz. 12 - 18. Niedostępna dla zwiedzających pozostaje podziemna wystawa stała „Miasto sprzeciwu, miasto protestu” w Centrum Dialogu Przełomy. Otwarcie muzeum to efekt rządowego tzw. luzowania obostrzeń, w ramach którego muzea i galerie sztuki znów mogą działać, choć w reżimie sanitarnym, od 4 maja.

Spośród muzealnych wystaw, warto się wybrać choćby na tę pt. „Archeomoderna. Polska sztuka nowoczesna i mity państwotwórcze” (w oddziale przy Wałach Chrobrego), która została pomyślana jako jubileusz 75-lecia polskiego muzealnictwa w Szczecinie oraz 50-lecia funkcjonowania placówki w sieci muzeów narodowych. Są na niej m.in. obiekty użyczone przez liczne instytucje oraz prywatnych kolekcjonerów.

Przy Wałach Chrobrego czynne będą również inne wystawy, choćby: "Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów", "Sztuka Afryki – między maską a fetyszem" czy "Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki". Z kolei w budynku Muzeum Tradycji Regionalnych będzie można obejrzeć m.in. te ekspozycje: "Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wiek", "Stare srebra. Piękno zaklęte w przedmiocie", "Gabinet Pomorski. W zwierciadle monet, banknotów i pieczęci". W Muzeum Sztuki Współczesnej czynna jest wystawa indywidualna Zbigniewa Romańczuka - pt. "HIPERLINK", natomiast w Muzeum Historii Szczecina - choćby: "Hans Stettiner i Jan Szczeciński. Życie codzienne w Szczecinie w XX wieku", "Gabinet biedermeieru" i "Eugen Dekkert. Muzealne atelier".

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA