wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Jak pisać, jak filmować

Jak pisać, jak filmować

Jak pisać, jak filmować
Data publikacji: 2016-07-17 15:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1158 144005

Jak napisać dobry scenariusz, a następnie zrealizować film? Miejski Ośrodek Kultury i Klub Delta zapraszają do udziału w darmowych warsztatach filmowych „Z klatki (schodowej) do klatki (filmowej)", które odbędą się podczas Dąbskich Wieczorów Filmowych.

Tym razem będą to zajęcia z tworzenia scenariusza, a poprowadzi je Marcin Cząba, który pracował m.in. przy „Na Wspólnej", „Świecie według Kiepskich", czy „Julii". Warsztaty będą prowadzone z wykorzystaniem tzw. dynamiki archetypów. Metoda ta została opracowana na potrzeby scenarzystów i aktorów z Hollywood. Jest to zestaw praktycznych narzędzi pogłębiających wiedzę na temat osobowości człowieka, opisujący pierwotne, głębokie ludzkie motywacje. W przeciwieństwie do wszelkich teoretycznych systemów jest praktycznym narzędziem – prostym i użytecznym.

Na bazie scenariuszy, które powstaną podczas następnego etapu warsztatów „Z KLATKI (schodowej) DO KLATKI (filmowej)” (w dn. 25-27.07 oraz 27-29.07) realizowane będą krótkie etiudy filmowe z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu (kamera, światło, dźwięk) oraz z udziałem znanych twórców polskiego kina. Poprowadzą je Kuba Czekaj (reż.) i Adam Palenta (zdj.), reprezentanci nowego kina polskiego, twórcy takich obrazów jak „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, wielokrotnie nagradzanego m.in. Grand Prize Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Filmu i Wideo w Kioto. Na ten etap obowiązują oddzielne zapisy. Oferta jest skierowana do osób od 16 do 35 roku życia.

Aby zapisać się na warsztaty należy pobrać i wypełnić kartę zgłoszeniową ze strony www.delta.ehost.pl, a następnie przesłać ją na adres warsztaty@klubdelta.pl, lub dostarczyć osobiście (Klub Delta, Racławicka 10, Szczecin Dąbie). Zajęcia finansowane są ze środków pochodzących od Gminy Miasto Szczecin.

(szymw)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

.
Chałturnicy całego świata witajcie w Szczecinie - za kilka lat tu będzie Hollywood.
2016-07-19 12:03:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy