Czwartek, 23 marca 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Jak pisać, jak filmować

Data publikacji: 17 lipca 2016 r. 15:35
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:43
Jak pisać, jak filmować
 

Jak napisać dobry scenariusz, a następnie zrealizować film? Miejski Ośrodek Kultury i Klub Delta zapraszają do udziału w darmowych warsztatach filmowych „Z klatki (schodowej) do klatki (filmowej)", które odbędą się podczas Dąbskich Wieczorów Filmowych.

Tym razem będą to zajęcia z tworzenia scenariusza, a poprowadzi je Marcin Cząba, który pracował m.in. przy „Na Wspólnej", „Świecie według Kiepskich", czy „Julii". Warsztaty będą prowadzone z wykorzystaniem tzw. dynamiki archetypów. Metoda ta została opracowana na potrzeby scenarzystów i aktorów z Hollywood. Jest to zestaw praktycznych narzędzi pogłębiających wiedzę na temat osobowości człowieka, opisujący pierwotne, głębokie ludzkie motywacje. W przeciwieństwie do wszelkich teoretycznych systemów jest praktycznym narzędziem – prostym i użytecznym.

Na bazie scenariuszy, które powstaną podczas następnego etapu warsztatów „Z KLATKI (schodowej) DO KLATKI (filmowej)” (w dn. 25-27.07 oraz 27-29.07) realizowane będą krótkie etiudy filmowe z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu (kamera, światło, dźwięk) oraz z udziałem znanych twórców polskiego kina. Poprowadzą je Kuba Czekaj (reż.) i Adam Palenta (zdj.), reprezentanci nowego kina polskiego, twórcy takich obrazów jak „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, wielokrotnie nagradzanego m.in. Grand Prize Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Filmu i Wideo w Kioto. Na ten etap obowiązują oddzielne zapisy. Oferta jest skierowana do osób od 16 do 35 roku życia.

Aby zapisać się na warsztaty należy pobrać i wypełnić kartę zgłoszeniową ze strony www.delta.ehost.pl, a następnie przesłać ją na adres warsztaty@klubdelta.pl, lub dostarczyć osobiście (Klub Delta, Racławicka 10, Szczecin Dąbie). Zajęcia finansowane są ze środków pochodzących od Gminy Miasto Szczecin.

(szymw)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2016-07-19 12:03:43
Chałturnicy całego świata witajcie w Szczecinie - za kilka lat tu będzie Hollywood.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA