Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

„Бути, як Беата”, czyli Bajm po ukraińsku w Teatrze Współczesnym

Data publikacji: 2022-04-25 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-25 09:54
„Бути, як Беата”, czyli Bajm po ukraińsku w Teatrze Współczesnym
Fot. Monika Stolarska  

Po raz pierwszy szczeciński Teatr Współczesny pokaże spektakl, który bez problemu zrozumieją widzowie z Ukrainy. W trakcie przedstawienia będą bowiem wyświetlane ukraińskie napisy. Będzie to musical pt. „Być jak Beata”. Przedstawienia z napisami są zaplanowane 28, 29 i 30 kwietnia oraz 1 maja. Ukraińscy teatromani mogą kupić na nie bilety za złotówkę.

„Być jak Beata” to przedstawienie inspirowane piosenkami zespołu Bajm, a także wokalistki Beaty Kozidrak. Zresztą, na premierze spektaklu wspomniana piosenkarka była obecna, a nawet zaśpiewała wspólnie z aktorami już po zakończeniu przedstawienia. W inscenizacji można usłyszeć znane przeboje, m.in. „Piechotą do lata”, „Małpa i ja” czy „U stóp szklanych gór”, ale w nowym, oryginalnie brzmiącym muzycznie wydaniu i w wykonaniu artystów sceny przy Wałach Chrobrego. 

Punktem wyjścia dla fabuły sztuki jest casting do koncertu, w którym uczestnicy mają wykazać, że „są jak Beata”. Aktorzy wcielają się zatem w takie postaci, jak: zakonnica, pracownica korporacji, drag queen, pielęgniarka, staruszek, Turek prowadzący w Polsce budkę z kebabem. Bohaterów tych grają – fantastycznie! – Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko i Maciej Litkowski. Każdy z aktorów śpiewa oczywiście piosenki Bajmu i Beaty Kozidrak

"Pula wejściówek dla naszych gości z Ukrainy w cenie 1 zł do odebrania w kasie biletowej teatru. Jednocześnie przypominamy, że na każdy nasz spektakl przeznaczamy pulę wejściówek. Jeśli czujecie, że wizyta u nas może Wam jakkolwiek pomóc, nasze drzwi są dla Was otwarte" - informują pracownicy teatru.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

entuzjasta
2022-04-25 15:23:35
Zacofani Ukraińcy będą mogli za złotówkę obejrzeć prawdziwego unijnego transwestytę (patrz zdjęcie) i może dostaną jeszcze prezerwatywę w prezencie gratis. Witamy na Zachodzie!
Marek kwaśny
2022-04-25 11:45:26
Nie wiem czy prezentowanie celebrytki która pijana jeździ po ulicach i w zasadzie nic sobie nie robi z tego obciachu może być kontynuowane ze względu na społeczność ukraińską. Co oni sobie o nas pomyślą że pijaki mają u nas takie poważanie? Poza tym celebrytka wzięła dofinansowanie z tarczy i pojechała na Zanzibar a podatnicy musieli dalej w maseczkach stosować się do restrykcji. Czy nie mamy lepszych bohaterów do pokazywania w teatrach?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA