Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Bursztynowe Pierścienie wręczone! Dyrektorka, Frida i ojciec [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 04 grudnia 2023 r. 21:04
Ostatnia aktualizacja: 05 grudnia 2023 r. 11:03
Bursztynowe Pierścienie wręczone! Dyrektorka, Frida i ojciec
Foto: Dariusz GORAJSKI  

Statuetki dla najlepszych spektakli i ról aktorskich przyznane. W poniedziałek (4.12) podczas gali dorocznego plebiscytu Bursztynowy Pierścień w Teatrze Kameralnym zostali uhonorowani artyści zachodniopomorskich scen.

Przez dwa miesiące Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego” oddawali głosy na najlepsze spektakle i role aktorskie, przyznając w ten sposób dwie nagrody. Za najlepszą rolę ubiegłego sezonu artystycznego widzowie uznali kreację aktorską Danuty Kamińskiej, która wcieliła się w rolę despotycznej dyrektorki szkoły w spektaklu „Nienauczalni” Teatru Lalek „Pleciuga”. Publiczność wybrała także spektakl sezonu, którym został monodram Olgi Adamskiej w reżyserii Arkadiusza Buszki „Frida. Kolekcjonerka z Westendu” w Willi Lentza.

Jury konkursu także przyznało nagrody w obu powyższych kategoriach. Nagrodzono Jacka Piątkowskiego za tytułową rolę tracącego pamięć ojca w spektaklu Teatru Współczesnego. Natomiast sam spektakl „Ojciec” w reżyserii Norberta Rakowskiego jury uznało za najlepsze przedstawienie minionego sezonu.

Zgodnie z tradycją i regulaminem jury konkursowe przyznało także dwie nagrody. Za podejmowanie ważnych społecznie tematów oraz wysokie walory artystyczne Wielką Nagrodą Jury uhonorowano Jakuba Skrzywanka, reżysera i dyrektora artystycznego Teatru Współczesnego. Natomiast statuetkę „Srebrnej Ostrogi”, przyznawaną najbardziej obiecującemu artyście, który debiutuje na profesjonalnej scenie otrzymał za entuzjazm i wrażliwość Aleks Joński z Teatru Lalek „Pleciuga”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w siedzibie ubiegłorocznego zdobywcy Bursztynowego Pierścienia, czyli w szczecińskim Teatrze Kameralnym. Przed rokiem statuetkę otrzymał jego reżyser i aktor Michał Janicki za spektakl „Raz, gdy chciałem być…”.

Elżbieta Kubera

Film: Piotr Sikora

Konkurs Bursztynowy Pierścień - loga sponsorów

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA