Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Aleja Gwiazd przy Sorrento

Data publikacji: 2019-07-05 21:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-08 17:13
Aleja Gwiazd przy Sorrento
 

W sobotę o godz. 14 odbędzie się w Szczecinie uroczyste otwarcie Alei Gwiazd polskiej sceny muzycznej. W ten sposób uhonorowani zostaną artyści z pierwszych lokalnych Festiwali Młodych Talentów z 1962 i 1963 roku.

W tym roku odsłoniętych zostanie osiem gwiazd: Ryszarda Poznakowskiego, Jacka Nieżychowskiego, Wojciecha Kordy, Heleny Majdaniec, Czesława Niemena, Grażyny Rudeckiej, Filipinek, Henryka Fabiana z Chłopców z Sorrento. Płyty zostaną wmurowane w alejkę prowadzącą wprost do zabytkowej drewnianej willi Sorrento.

Według pomysłodawców szczecińska Aleja Gwiazd polskiej sceny muzycznej będzie pierwszą i jedyną w regionie. W odsłanianiu tablicy będą pomagać dziennikarka radiowa Maria Szabłowska i Ryszard Poznakowski. Na wydarzeniu nie zabraknie także rodziny Henryka Fabiana, bliskich Heleny Majdaniec, siostry Czesława Niemena. Osobiście pojawią się Filipinki.

Jak przystało na wydarzenie muzyczne, na którym uhonorowane zostaną gwiazdy polskiej sceny muzycznej, będą także koncerty. Zagrają m.in. zespoły L.U.Z. Blues i Optymalni.

(KaNa)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stefan
2019-09-08 17:04:01
By zrozumieć innych nie potrzebne są liczby statystyki czy subiektywna ocena. Wystarczy empatia i wyobraźnia. Te podpowiadają, że tzw. "gwiazdami" dla określonej grupy osób są i zawsze będą Ci, których podziwiali w młodzieńczym wieku. Starsi juz tak się nie poddają zjawisku idoli. Zatem krytyka owych "gwiazd" (że nimi nie są), sposobu ich upamiętnienia (aleja czy nie aleja, po amerykańsku cz po indyjsku, parodia czy nie parodia względnie czy szkoda czy nie szkoda gadać) jest nie na miejscu i de facto jest krytyką tych którzy ludzi owych za "gwiazdy" uważają. Mieszanie natomiast do tego polityki (choćby prowincjonalnej) obrzydliwe. Czyli innymi słowy: Szanuj zdanie innych to i twoje będzie szanowane. Żłobie.
Artysta
2019-07-06 18:29:59
Mierzcie siły na zamiary - pomysł brzmi pięknie - teraz to Szczecin nie jest tak wazżny by mieć swoje festiwale a będąc szczery i złośliwy to miał ostatnio prezydentów Sochańskiego i Krzystka a festiwalu brak - przynajmniej będą historyczne tablice - beton łatwiej się robi niż kulture...a ta władza z PRL przedstawiana jest negatywnie i niesprawiedliwie...
@bigbitowiec
2019-07-06 13:29:34
sprzedawali w setkach tysięcy bo nie było internetu, youtuba itp. Trudno porównywać tamte czasy i dzisiejsze, bo dostęp do muzyki jest zupełnie inny ze względu na technologię. Teraz rzeczywiście tzw. podmioty wykonawcze są nieco gorszego gatunku, ale aleja gwiazd, które nie były gwiazdami przy wejściu do knajpy to trochę kiczowate. Wiem, że to taki amerykansky model, ale nie wszystko co amerykanke jest dobre. W Szczecinie wyszła trochę parodia bo to ani gwiazdy ani aleja.
bigbitowiec
2019-07-05 23:04:54
no tak, to były naprawdę wielkie gwiazdy. Teraz taki piosenkarczyk czy piosenkareczka sprzeda 10 tysięcy płyt i już dostaje złotą płytę, a artyści, którzy mają być uhonorowani, sprzedawali swoje utwory w setkach tysięcy.
A ha
2019-07-05 22:24:27
jeśli to są gwiazdy to....szkoda gadać.
Kocham Szczecin. Po dobroci stąd nie wyjadę.
2019-07-05 22:22:59
Ale z tymi GWIAZDAMI... ???!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA