środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Szczecinie powstanie Aleja Gwiazd. I ławeczki – Heleny Majdaniec i Henryka Fabiana

W Szczecinie powstanie Aleja Gwiazd. I ławeczki – Heleny Majdaniec i Henryka Fabiana

W Szczecinie powstanie Aleja Gwiazd. I ławeczki – Heleny Majdaniec i Henryka Fabiana
Data publikacji: 2019-05-20 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1897 392292

Muzyczne ławeczki z postaciami Heleny Majdaniec i Henryka Fabiana Sawickiego, grająca fontanna oraz Aleja Gwiazd, poświęcona najwspanialszym artystom, w tym tym związanym z legendarnym Festiwalem Młodych Talentów z lat 60. - oto plany grupy zapaleńców z Willi Sorrento, promujących m.in. muzykę z czasów Big Beatu oraz polskich wykonawców i twórców.

Najpierw w ogródku przy Sorrento powstanie aleja, w której swoje gwiazdy będą miały, jeszcze w tym roku: Jacek Nieżychowski (organizator wspomnianego festiwalu), a także Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Henryk Fabian Sawicki, Wojciech Korda i Grażyna Rudecka. 6 lipca br. odbędzie się uroczyste odsłonięcie owych tablic z nazwiskami tych osób. Gościem specjalnym będzie wtedy Ryszard Poznakowski.

- Co roku sukcesywnie będą odsłaniane kolejne gwiazdy. Planujemy, by to były trzy lub cztery w każdym roku - powiedział nam Zbigniew „Bitels" Włodarczyk. - Nie chodzi nam tylko o to, by upamiętnić osoby już nieżyjące, ale swoje gwiazdy będą też mieli artyści ciągle aktywni zawodowo. W tej chwili zbieramy fundusze na tablice. Już w w sobotę odbędzie się koncert charytatywny, na którym będzie można wrzucić do naszego kufra przynajmniej 5 złotych na ten cel i w zamian otrzymać pamiątkową cegiełkę. Wystąpi grupa L.U.Z. Blues oraz utalentowana młoda artystka Aleksandra Bek. Początek o godzinie 18. Serdecznie wszystkich zapraszam.

W ogródku Sorrento oraz na chodniku obok budynku może się zmieścić nawet setka tablic gwiazd, jak oceniają inicjatorzy akcji.

- Zaraz przy wejściu na ten teren Sorrento, tuż za furtką, będzie gwiazda Jacka Nieżychowskiego, a następnie kolejnych artystów. Z kolei przy budynku stanie ławeczka Heleny Majdaniec. Będzie się można przysiąść do pomnika - posągu tej artystki, a w momencie zasiadania usłyszy się piosenkę śpiewaną przez tę piosenkarkę - dodał Janusz Dudziński. - Zagospodarujemy to miejsce tak, by wyglądało naprawdę wyjątkowo. Wokół posadzimy choćby róże. Do końca maja zapadną decyzje co do szczegółów tej ławeczki. Jestem umówiony z rodziną artystki na omówienie całego przedsięwzięcia. W tej chwili trudno mi powiedzieć, czy ławeczkę uda się postawić jeszcze w tym roku. Na przyszły rok zaplanowana jest z kolei, na skwerku przed Sorrento, druga ławeczka - z Henrykiem Fabianem Sawickim, również z elementem muzycznym. No i grająca fontanna. To są drogie inwestycje, dlatego wszystkiego nie damy rady zrobić w tym roku. Ale trzeba przecież uhonorować naszych artystów, a tym samym promować nasze miasto.

W przededniu odsłonięcia Alei Gwiazd w Sorrento wystąpi z kolei grupa Żuki, zatem będzie okazja wysłuchać w wykonaniu tej formacji piosenek m.in. Beatlesów, Czerwonych Gitar i Krzysztofa Klenczona. ©℗

Monika Gapińska

Fot. Ryszard Pakieser 

Komentarze

GOŚKA
BYŁAM NA OTWARCIU AL.GWIAZD.NARESZCIE I SZCZECIN DOCZEKAŁ SIĘ BY UCZCIĆ NASZYCH ARTYSTÓW.BRAWO TO BYŁY LATA MOJEJ MŁODOŚCI Z PRZYJEMNOŚCIĄ OBEJRZAŁAM I POSŁUCHAŁAM UTWORÓW Z TAMTYCH LAT.BRAWO DLA POMYSŁODAWCÓW I WYKONAWCÓW.
2019-07-06 19:48:46
Hmmm
6 lipca odbywa się w Szczecinie konkurs wokalny Zjad Młodych Gwiazd, gdzie młodzi walczą o Nagrodę im. Heleny Majdaniec. Warto byłoby te działania połączyć.
2019-05-21 13:56:35
Fan Heleny Majdaniec ze Szczecina
Nareszcie! Bardzo się cieszę że coś takiego powstanie :) Brawo dla organizatorów!
2019-05-21 10:12:32
@ "Ale jaja"
Masz świętą rację. To już jakaś psychoza w Polsce w rozrywce dopatrywania się wszędzie GWIAZD. Tylko GWIAZDY, same GWIAZDY i GWIAZDY. Żałosne.
2019-05-20 20:21:59
@Jakób
Troszkę się mieszają pojęcia: artysta i gwiazda stosowane w poście dość dowolnie, by nie powiedzieć zamiennie. Proponuję poznać prawdziwe znaczenie tych słów. Jak może muzyka przesłaniać wzrok??? tego nawet Bareja nie wymyślił. Gratuluję!!! Pisząc o jajach i świni wystawiłeś tylko sobie świadectwo. Życzę dużo zdrowia i miłego wieczoru.
2019-05-20 20:16:07
Jakób
# Ale jaja - to chyba masz zamiast mózgu. Jak tylko anglosaskich artystów uważasz za gwiazdy, to co tutaj robisz? Wyjedź do USA lub choćby UK. Jeżeli twierdzisz, że tylko wymienieni przez ciebie są prawdziwymi gwiazdami, a lekceważysz polskich artystów, to świadczy, że znasz się na muzyce jak prosiak na gwiazdach (tych niebieskich). Owszem, utwory wymienionych przez ciebie zachodnich artystów były powielane przez polskich artystów. Jak byś znał naprawdę rynek muzyczny to byś wiedział, że słynne przeboje były wykonywane także przez piosenkarzy włoskich, skandynawskich czy francuskich. Wiedziałbyś też, polscy artyści, prawdziwe gwiazdy, wykonywali oryginalną polską muzykę. Ale co ty możesz wiedzieć o tym skoro wzrok i uszy przesłania ci anglosaska muzyka? Dlatego popieram to, co będzie się działo przy Sorrento.
2019-05-20 19:02:15
Ale jaja
gwiazdami to byli Elvis Presley, The Beatles czy są The Rolling Stones innych nie wymieniam, bo troche ich było, kto się interesuje muzyką ten wie. A to co ma powstać obok Sorento to nawet gwiazdkami nie można nazwać, to byli co najwyżej mniej lub bardziej nieudolni naśladowcy brytyjskich i amerykańskich zespołów, o gwiazdach a nawet gwiazdkach nie może być mowy o naśladowcach, którzy na polski grunt przenosili zachodnie pomysły z pewnością tak. Nie szukajmy gwiazd tam gdzie ich nigdy nie było. Owszem śpiewali czasem nawet nieźle, ale gwiazdy to z pewnością nie były.
2019-05-20 17:22:19
No, to odbierzemy turystów Paryżowi i Rzymowi.
Tylko się nie pchać!!
2019-05-20 17:15:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie