Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pod gwiazdą Barei. Rusza Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach!

Data publikacji: 04 lipca 2019 r. 10:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:44
Pod gwiazdą Barei. Rusza Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach!
 

W czwartek (4 lipca) koncertem „Nie ma szczęścia bez miłości” na scenie przy Alei Gwiazd zostanie oficjalnie otwarty 24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach.

W programie koncertu inaugurującego tegoroczny festiwal są utwory Jerzego Petersburskiego i Władysława Szpilmana w oryginalnych aranżacjach, a także w autorskich opracowaniach Orkiestry Adria. Na scenie wystąpią: Katarzyna Cerekwicka, Anna Karwan, Lala Czaplicka, Kuba Badach, Jerzy Petersburski jr oraz Orkiestra Adria/Nowe Pokolenie. Początek koncertu o g. 21.

W programie festiwalu znalazły się również spektakle teatralne sezonu, koncert zespołu Lady Pank (piątek, 5 lipca, g. 21) oraz Anny Wyszkoni, recitale Krystyny Tkacz i Krzysztofa Tyńca, a także liczne spotkania z przedstawicielami świata kultury i sztuki, sesje autografowe, warsztaty teatralne dla dzieci, spotkania z pisarzami, m.in. z Katarzyną Grocholą, Katarzyną Bondą i Remigiuszem Mrozem w ramach cyklu pod hasłem „Gwiazdy bestsellerów”. A dla fanów sportu – tradycyjny mecz: artyści kontra samorządowcy.

Tegoroczny 24. Festiwal Gwiazd, który odbędzie się w dniach 4-6 lipca, poświęcony jest twórczości reżysera Stanisława Barei w 90. rocznicę jego urodzin. Zaplanowano specjalne spotkanie poświęcone twórczości Stanisława Barei z udziałem członków rodziny reżysera i aktorów. W ramach „Kina na plaży” odbędą się nocne pokazy filmów: „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, „Poszukiwany. Poszukiwana” oraz „Miś”. W tym roku organizatorzy postanowili powrócić do dawnego kina na plaży i ustawić ekran do filmowych projekcji tuż przy nadmorskim brzegu.

Wśród propozycji teatralnych będzie można zobaczyć m.in. spektakl „Nerwica natręctw” w reżyserii Artura Barcisia, „Wykrywacz kłamstw” w reżyserii Roberta Talarczyka z Anną Gornostaj, Olafem Lubaszenką i Kacprem Kuszewskim w głównych rolach oraz „Dwie pary do pary” w reżyserii Olafa Lubaszenki (Dominika Kryszczyńska, Patricia Kazadi, Eryk Kulm jr, Lesław Żurek, Hiroaki Murakami).

Podczas tradycyjnej gali odciśnięcia dłoni (sobota, 6 lipca) swój ślad na międzyzdrojskiej Alei Gwiazd pozostawią: Sławomira Łozińska, Krystyna Tkacz, Anna Gornostaj, Krzysztof Gosztyła, Mikołaj Roznerski, Krzysztof Tyniec, Zdzisław Kuźniar i Anna Wyszkoni. Tego wieczoru nastąpi również odsłonięcie rzeźby poświęconej twórczości Stanisława Barei.

– Będzie to płaskorzeźba autorstwa prof. Adama Myjaka, obrazująca filmową twórczość pana Barei – zdradza Artur Duszyński, dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury, organizator festiwalu. ©℗

Tekst i fot. (maz)

Na zdjęciu: Aleja Gwiazd przy międzyzdrojskiej promenadzie niezmiennie budzi zainteresowanie turystów: dużych i małych. W sobotę wzbogaci się o kolejne odciski dłoni polskich artystów. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rob
2019-07-04 11:51:36
to proste - pociagiem !!!
kierowca
2019-07-04 10:57:47
Ciekawe jak dojechać nad morze, skoro właśnie czytam , że Energopol ogłosił upadłość .Co dalej z węzłem Kijewo i Rzęśnica ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA