Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Żona Ryszarda Kalisza usłyszała wyrok za kierowanie po alkoholu

Data publikacji: 11 września 2019 r. 09:07
Ostatnia aktualizacja: 13 września 2019 r. 11:58
Żona Ryszarda Kalisza usłyszała wyrok za kierowanie po alkoholu
 

1,5 roku ograniczenia wolności polegającą na obowiązku wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne - taką karę wymierzył Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza w Warszawie Dominice K., żonie Ryszarda Kalisza.

Jak informuje wp.pl w ramach wyroku Dominika K. ma wykonywać nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Poza wyrokiem ograniczenia wolności otrzymała też czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Musi również zapłacić 6 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym - pisze wp.pl. Wyrok wymierzył Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza w Warszawie.

Zapytany przez PAP o tą sprawę Ryszard Kalisz odpowiedział, że nie będzie komentować wyroku.

* * *

Jak informowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie akt oskarżenia wobec żony polityka obejmuje zdarzenia z 15 lutego 2019 r. Z ustaleń śledczych wynika, że Dominika K. prowadziła samochód na terenie stacji benzynowej w stanie nietrzeźwości. Wykonane na miejscu zdarzenia badanie, wykazało 2,5 promila alkoholu we krwi kobiety. W toku postępowania ustalono, że Dominika K. odebrała syna z przedszkola, a następnie pojechała wraz z dzieckiem na stację benzynową, aby skorzystać z myjni. Pracownicy stacji zgłosili policji, że Dominika K. może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Podczas pierwszego przesłuchania Dominika K. przyznała się do winy i złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania, jednak po ogłoszeniu zarzutów K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i zaprzeczyła, że była pod wpływem alkoholu.

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aha
2019-09-11 11:01:53
Czyli to się nazywa wyrokiem?
krotko
2019-09-11 10:39:59
Ten wyrok jest tylko potwierdzeniem tezy ,ze sadownictwowymaga czystek kadrowych.Ci wszyscy stojacy ze swieczkami broniacych nadzwyczajna kaste chyba nie maja watpliwosci.Sady sa w znacznym stopniu upolitycznione.Haniebne wyroki w sprawie najsztuba,frasyniuka,walesow,cimoszewicza ilicznych kodziarzy i ubywatek=li rp sa tego potwierdzeniem.Gawlowski,jurny stefan niesiolowski,pinor tez zostana uniewinnieni ibedzie to przeciagane w nieskonczonosc.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA