Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Znamy termin debaty Kopacz - Szydło

Data publikacji: 13 października 2015 r. 20:29
Ostatnia aktualizacja: 14 października 2015 r. 13:37
Znamy termin debaty Kopacz - Szydło
 

Telewizyjna debata przedwyborcza między premier Ewą Kopacz a wiceprezes PiS Beatą Szydło odbędzie się w poniedziałek 19 października o godz. 20 - poinformowała TVP. Debatę pokażą: TVP1, TVP Info, TVN24 oraz Polsat News.

Przedstawiciele sztabów PiS i PO we wtorek ponad pięć godzin rozmawiali na temat szczegółów debaty, która wstępnie miała się odbyć w niedzielę 18 października.

Debatę ma poprowadzić troje dziennikarzy: Piotr Kraśko (TVP), Justyna Pochanke (TVN24) i Jarosław Gugała (Polsat News). W debacie przewidziana jest możliwość interakcji, czyli zadawania pytań i odnoszenia się do wypowiedzi; przewidziana jest też swobodna, dwuminutowa wypowiedź na zakończenie.

Dyskusja ma być podzielona na trzy bloki tematyczne: sprawy gospodarcze i społeczne, polityka zagraniczna i obronność oraz ustrój państwa i polityka.

20 października zaplanowana jest z kolei debata telewizyjna, w której mają wziąć udział reprezentanci ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych, których kandydaci startują w wyborach 25 października. Z deklaracji przedstawicieli poszczególnych komitetów wynika, że w przedwyborczym starciu telewizyjnym mają wziąć udział m.in. prezes PSL Janusz Piechociński, liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, liderzy: Nowoczesnej Ryszard Petru, Partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke, Komitetu Kukiz'15 Paweł Kukiz oraz Adrian Zandberg z Partii Razem.

PO nie będzie reprezentować premier Ewa Kopacz. Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł w PO wynika, że Platforma bierze pod uwagę m.in. wicepremiera, szefa MON Tomasza Siemoniaka, szefa MSZ Grzegorza Schetynę, ministra ds. europejskich Rafała Trzaskowskiego i rzeczniczkę sztabu PO Joannę Muchę.

Swojego kandydata do tej debaty nie wskazał jeszcze PiS.

To wyborcze starcie również pokażą wspólnie: TVP, TVN i Polsat. (pap)

Fot. PAP

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ROZJECHANI - PO ostatnich juz PO-siedzeniach...!
2015-10-14 10:21:00
Reasumujac krotko...PO-stkomunisci sa juz nie tylko na Rzadowym Wyjezdzie... ale i na ostatnim 2 tygodniowym - ROZJEZDZIE ! !
PO-czas PO-dmostowej PO-pijawy...,
2015-10-14 00:18:08
Odp. do Kasi ! A Kto z Nami nie wypije... niech Go piorun "Trzasnie..." ! !
PO-czatek konca...,
2015-10-14 00:09:42
Ciekawe co Pani Ewa PO-wie i jak to w koncu PO-dsumuje - jak wyjdzie cale Szydlo z worka...??
Wawrzek
2015-10-13 19:55:39
Ta debata będzie potwierdzeniem niekonstytucyjności Wyborów - partie nie finansowane z budżetu nie mają szans a malwersacja środków publicznych na cele partii rządzących jest przerażająco jaskrawa.
Kasia
2015-10-13 18:54:50
Jeśli Trzaskowski będzie reprezentował PO jestem pewna że to ona będzie mogła cieszyć się przewagą. Jest to człowiek inteligenty oraz elokwentny i jestem przekonana że doskonale sobie poradzi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA