Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Kopacz: zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zawieszony

Data publikacji: 13 października 2015 r. 15:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Kopacz: zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zawieszony
 

Zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zostaje zawieszony; na jego miejsce zostanie wyznaczony pełnomocnik z Warszawy, który będzie zarządzał Agencją - poinformowała we wtorek w Szczecinie na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Ewa Kopacz.

Zawieszenie zarządu ANR jest pokłosiem ostatnich aresztowań rolników zamieszanych w ustawianie przetargów organizowanych przy udziale Agencji.

 "Uważam, że tę sprawę trzeba do końca wyjaśnić" - mówiła premier. "Zarząd, który w tej chwili jest, będzie zawieszony, będzie wyznaczony pełnomocnik z Warszawy, który będzie zarządał Agencją" - zaznaczyła. Szefowa rządu dodała, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeprowadzi "szczegółową kontrolę tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w Agencji".

 We wtorek minister rolnictwa Marek Sawicki skierował do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prośbę o przyjęcie poręczenia i zastosowanie takich środków zapobiegawczych, które pozwolą zatrzymanym rolnikom na powrót do domów.

6 października policja zatrzymała jedenastu rolników spod Pyrzyc (Zachodniopomorskie) i b. pracownika Agencji Nieruchomości Rolnych. Według prokuratury ANR organizowała przetargi dla rolników, którzy jeszcze przed licytacją uzgadniali ich zwycięzcę. (pap)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

roger
2015-10-13 18:00:01
czyli arcybiskup miał rację!!!!!
Olek
2015-10-13 16:06:09
Od dziś odwrotnie: rolnicy zwolnią aresztanckie cele dla zarządu Agencji Nieruchomości Rolnych. Tak jest wola Pani Ewy. No, dalej, niezależny prokuratorze, do roboty! Robić zamianę! Głuchy?
Zbierzecie co zasialiście
2015-10-13 15:43:38
Ufam, że PiS po 25 października będzie wiedział co zrobić. Słusznie poseł Wojciechowski napisał: panowie prokuratorzy i sędziowie dobrze wiecie w czym bierzecie udział. Zapłata za wzięcie udziału też się należy. Płacimy po 25 października.
zniesmaczony
2015-10-13 14:54:19
Prokuratura powinna wziąć również pod lupę licytacje tzw. komornicze - kto kupuje i za ile. Znam przypadek gdzie zadłużonemu rolnikowi ziemię dużo więcej wartą wyceniono za bezcen i kupił ją bardzo znany osobnik. Rolnik długi ma nadal, a osobnik kasy jak lody - dopłaty za nasadzenia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA