niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kopacz: zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zawieszony

Kopacz: zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zawieszony

Kopacz: zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zawieszony
Data publikacji: 2015-10-13 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 2107 28192

Zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zostaje zawieszony; na jego miejsce zostanie wyznaczony pełnomocnik z Warszawy, który będzie zarządzał Agencją - poinformowała we wtorek w Szczecinie na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Ewa Kopacz.

Zawieszenie zarządu ANR jest pokłosiem ostatnich aresztowań rolników zamieszanych w ustawianie przetargów organizowanych przy udziale Agencji.

 "Uważam, że tę sprawę trzeba do końca wyjaśnić" - mówiła premier. "Zarząd, który w tej chwili jest, będzie zawieszony, będzie wyznaczony pełnomocnik z Warszawy, który będzie zarządał Agencją" - zaznaczyła. Szefowa rządu dodała, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeprowadzi "szczegółową kontrolę tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w Agencji".

 We wtorek minister rolnictwa Marek Sawicki skierował do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prośbę o przyjęcie poręczenia i zastosowanie takich środków zapobiegawczych, które pozwolą zatrzymanym rolnikom na powrót do domów.

6 października policja zatrzymała jedenastu rolników spod Pyrzyc (Zachodniopomorskie) i b. pracownika Agencji Nieruchomości Rolnych. Według prokuratury ANR organizowała przetargi dla rolników, którzy jeszcze przed licytacją uzgadniali ich zwycięzcę. (pap)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

roger
czyli arcybiskup miał rację!!!!!
2015-10-13 18:00:01
Olek
Od dziś odwrotnie: rolnicy zwolnią aresztanckie cele dla zarządu Agencji Nieruchomości Rolnych. Tak jest wola Pani Ewy. No, dalej, niezależny prokuratorze, do roboty! Robić zamianę! Głuchy?
2015-10-13 16:06:09
Zbierzecie co zasialiście
Ufam, że PiS po 25 października będzie wiedział co zrobić. Słusznie poseł Wojciechowski napisał: panowie prokuratorzy i sędziowie dobrze wiecie w czym bierzecie udział. Zapłata za wzięcie udziału też się należy. Płacimy po 25 października.
2015-10-13 15:43:38
zniesmaczony
Prokuratura powinna wziąć również pod lupę licytacje tzw. komornicze - kto kupuje i za ile. Znam przypadek gdzie zadłużonemu rolnikowi ziemię dużo więcej wartą wyceniono za bezcen i kupił ją bardzo znany osobnik. Rolnik długi ma nadal, a osobnik kasy jak lody - dopłaty za nasadzenia.
2015-10-13 14:54:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie