niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kopacz: zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zawieszony

Kopacz: zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zawieszony

Kopacz: zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zawieszony
Data publikacji: 2015-10-13 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1967 28192

Zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zostaje zawieszony; na jego miejsce zostanie wyznaczony pełnomocnik z Warszawy, który będzie zarządzał Agencją - poinformowała we wtorek w Szczecinie na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Ewa Kopacz.

Zawieszenie zarządu ANR jest pokłosiem ostatnich aresztowań rolników zamieszanych w ustawianie przetargów organizowanych przy udziale Agencji.

 "Uważam, że tę sprawę trzeba do końca wyjaśnić" - mówiła premier. "Zarząd, który w tej chwili jest, będzie zawieszony, będzie wyznaczony pełnomocnik z Warszawy, który będzie zarządał Agencją" - zaznaczyła. Szefowa rządu dodała, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeprowadzi "szczegółową kontrolę tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w Agencji".

 We wtorek minister rolnictwa Marek Sawicki skierował do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prośbę o przyjęcie poręczenia i zastosowanie takich środków zapobiegawczych, które pozwolą zatrzymanym rolnikom na powrót do domów.

6 października policja zatrzymała jedenastu rolników spod Pyrzyc (Zachodniopomorskie) i b. pracownika Agencji Nieruchomości Rolnych. Według prokuratury ANR organizowała przetargi dla rolników, którzy jeszcze przed licytacją uzgadniali ich zwycięzcę. (pap)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

roger
czyli arcybiskup miał rację!!!!!
2015-10-13 18:00:01
Olek
Od dziś odwrotnie: rolnicy zwolnią aresztanckie cele dla zarządu Agencji Nieruchomości Rolnych. Tak jest wola Pani Ewy. No, dalej, niezależny prokuratorze, do roboty! Robić zamianę! Głuchy?
2015-10-13 16:06:09
Zbierzecie co zasialiście
Ufam, że PiS po 25 października będzie wiedział co zrobić. Słusznie poseł Wojciechowski napisał: panowie prokuratorzy i sędziowie dobrze wiecie w czym bierzecie udział. Zapłata za wzięcie udziału też się należy. Płacimy po 25 października.
2015-10-13 15:43:38
zniesmaczony
Prokuratura powinna wziąć również pod lupę licytacje tzw. komornicze - kto kupuje i za ile. Znam przypadek gdzie zadłużonemu rolnikowi ziemię dużo więcej wartą wyceniono za bezcen i kupił ją bardzo znany osobnik. Rolnik długi ma nadal, a osobnik kasy jak lody - dopłaty za nasadzenia.
2015-10-13 14:54:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie